Strona główna Kultura Ostatnie eliminacje do Truskawki

Ostatnie eliminacje do Truskawki

0

Rock, metal, jazz i funk wymieszają się na jednej scenie w sobotę 26 kwietnia. W Klubie Bolko w Świdnicy zakończą się eliminacje przeglądu Truskawka, organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

foto_rebel_division

Pierwsza na scenie pojawi się Kapela Ślężańskiego Olimpu. „Zespół powstał w sierpniu 2013 roku na potrzeby dogrywania rockowej muzyki na zawodach deskorolkowych Lines of Bielawa. Wówczas grywał tylko covery, ale po zawodach członkowie zespołu postanowili kontynuować zabawę tworząc własne kompozycje, których do tej pory powstało 13.”

Drudzy wystąpią muzycy formacji Lunapark, którzy „zaprezentują autorski materiał utworów instrumentalnych z pogranicza jazz/fusion/funk/elektronika. Muzycy czerpią inspiracje z różnych stylów, dlatego i ich muzyka jest tak barwna. Chcą pokazać, że rozrywkowe utwory instrumentalne nie są muzyczną niszą, mogą równie mocno utkwić w pamięci słuchacza jak piosenki wokalno-instrumentalne. Eksperymentują z rytmem, harmonią i fakturą utworów.”

Na zakończenie Rebel Division, czyli „czterech gości z okolic Świdnicy, których połączył pociąg do mocniejszej muzyki. Zespół powstał w 2009, gdy po doświadczeniach z różnymi projektami zechcieli się zmierzyć z klasycznym, ciężkim graniem. Początkowo jako cover band chłopaki nie wytrzymali więcej niż dwie próby, gdy ani ambicje, ani chemia nie pozwoliły na nic innego jak stworzenie własnych utworów. Zespół obecnie pracuje nad rejestracją materiału, który ukaże się w najbliższym czasie.”

Godziny planowanych występów:
19:00 – Kapela Ślężańskiego Olimpu
19:50 – Lunapark
20:40 – Rebel Division

Spośród uczestniczących w eliminacjach zespołów zostaną wybrane te, które w lipcu zaprezentują się na plenerowym finale w Parku Centralnym w Świdnicy. Wyboru dokona jury w składzie: Leszek Matus (pomysłodawca i organizator pierwszych edycji Truskawki w latach 80-tych), Robert „Stanley” Staniszewski (uczestnik pierwszych edycji Truskawki z zespołem Pornos Karabinos), Krzysztof Kołodziejczyk (basista zespołu Orchard) oraz Paweł Zając (muzyk i realizator dźwięku). Uczestników finału jurorzy wskażą po ostatnim „koktajlu”.