Strona główna Wydarzenia Nie przesadzaj z dyngusem

Nie przesadzaj z dyngusem

1

Święta Wielkanocne dla wielu młodych ludzi kojarzą się nie tyle z rozdającym pisanki zajączkiem, co przede wszystkim z lanym poniedziałkiem. Jak co roku na osiedlach, przed kościołami, na miejskich skwerach spotkamy młodzież z wiadrami pełnymi wody, czyhającą na przechodniów. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać.

Strniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiischkanone

Zdjęcie wikipedia

Policja świdnicka w tym czasie będzie  reagować na wszelkie próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Należy pamiętać, że tradycja związana z tzw. „lanym poniedziałkiem” powinna przebiegać w granicach rozsądku. Policja będzie dyscyplinować te osoby, których zachowanie może zagrażać bezpieczeństwu innych. W zależności od znamion czynu policjanci będą kierować sprawy do sądu bądź wszczynać postępowania karne.

– Wspólnie zadbajmy o to, żeby tradycja była tradycją, a nie wybrykiem chuligańskim. Zawsze mogą państwo liczyć na naszą pomoc i opiekę – zachęca Katarzyna Czepil ze świdnickiej KPP. – Prosimy o przekazywanie policjantom wszelkich uwag, mogących przyczynić się do zapewnienia nam wszystkim spokoju i bezpieczeństwa, tak, abyśmy po tych świętach wszyscy mogli się spotkać zdrowi, weseli i szczęśliwi. Do rodziców zwracamy się z apelem, aby porozmawiali ze swoimi pociechami na temat szkód, jakie mogą wyrządzić rzucając workami pełnymi wody w przechodniów lub nadjeżdżające samochody.