Strona główna Polityka Najpierw Europa, potem Świdnica

Najpierw Europa, potem Świdnica

26

Świdnica zawsze będzie w centrum uwagi, ale najpierw spróbuje swoich szans w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Alicja Synowska z Platformy Obywatelskiej oficjalnie wystartowała dzisiaj z kampanią wyborczą przed majowym głosowaniem, ale zaznacza, że celem głównym dla niej jest samorząd lokalny i jesienią będzie ubiegać się o fotel prezydenta.

Alicja Synowska5

Jak sama przyznała w rozmowie ze Swidnica24.pl, to jest jedna kampania. – Zamierzam prowadzić działania wyłącznie w Świdnicy i powiecie – zapowiedziała Alicja Synowska. Kolejność zadań do realizacji, jakie kandydatka wymieniła podczas spotkania otwierającego kampanię, rozpoczynała się od Świdnicy. – Główny mój cel to służyć miastu i powiatowi – zadeklarowała. – Będę się odnosiła do miasta i jej mieszkańców. Świdnica zasługuje na środki z budżetu europejskiego i to znacznie większe, niż do tej pory i lepiej wykorzystane. Ile jeszcze ma powstać granitowych placów, promenad, jak długo parki mają być zaniedbane? Nie ma zgody na dalszą degradację zieleni w mieście! Zadbamy o to, by środki były przeznaczane na to, co pozwoli wykorzystać potencjał Świdnicy i świdniczan – przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie organizacji pozarządowych – mówiła kandydatka.

Alicję Synowską swoją obecnością wsparli: posłanki Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Monika Wielichowska, poseł Paweł Jaros, senator Wiesław Kilian, Zbigniew Szczygieł z zarządu województwa dolnośląskiego, Robert Jagła, szef struktur powiatowych PO. Na sali znaleźli się  m.in. starosta świdnicki Zygmunt Worsa i Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica. Oboje nie należą do PO. Jak zapewnia Teresa Mazurek,odpowiedziała jedynie na zaproszenie, ale niezmiennie pozostaje apolityczna. Spotkanie prowadził szef kampanii, Jan Dzięcielski.

Alicja Synowska jest czwarta na liście 10 kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Partia liczy na co najmniej trzy mandaty.  Jak zapewniła świdnicka kandydatka, nawet jeśli dostanie się do parlamentu, nie zrezygnuje ze startu w wyborach na prezydenta Świdnicy.

asz