Strona główna Wydarzenia Lifting fontanny

Lifting fontanny

0

Choć wymagają już gruntownej renowacji, działają bez przeszkód. Cztery zabytkowe fontanny na świdnickim Rynku udało się uruchomić po wymianie pompy, sterowników i kabla zasilającego. Nieco później woda tryśnie na placu św. Małgorzaty i na ulicy Łukowej.

fontanna

Wybudowana zaledwie 2 lata temu fontanna na placu św. Małgorzaty wymagała gruntownego czyszczenia. 3 kwietnia zostało przeprowadzone „piaskowanie’, dzisiaj granitowa niecka jest impregnowana przed brudem. Prace kosztowały miasto 2,5 tysiąca złotych. Uruchomienie planowane jest na 10 kwietnia.

fontanna

Fontanna na placu św. Małgorzaty w pełnej krasie.

Dopiero na Wielkanoc woda ma trysnąć z najmniejszej, niemal nowej fontanny na ulicy Łukowej. Wciąż trwają negocjacje z wykonawcą, dotyczące usunięcia awarii.

W najbliższych latach gruntowna renowację mają przejść zabytkowe fontanny na Rynku. Konieczne jest zamontowanie nowej instalacji zasilającej, a także gruntowne oczyszczenie niecek i rzeźb. W tej chwili opracowywana jest dokumentacja techniczna. Nie wiadomo jeszcze, jakie środki będą potrzebne na przeprowadzenie prac.

asz

Poprzedni artykułPolityczny Kryształ dla Beaty Moskal – Słaniewskiej
Następny artykułPark Centralny: Miasto czeka na pomysły [WIZUALIZACJE]