Strona główna Sport Lekkoatletyka Lekkoatletyczne zmagania na obiektach OSiR-u

Lekkoatletyczne zmagania na obiektach OSiR-u

0

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w środę, 9 kwietnia w miejskich i powiatowych biegach przełajowych. Zawody zorganizowane w ramach współzawodnictwa szkolnego odbyły się na obiektach OSiR-u Świdnica.

 bieg

Pogoda była w kratkę, raz słoneczko, raz lekki deszczyk, a w ostatnim biegu chłopców ze szkół średnich spadł nawet drobny grad. Na szczęście udało się bez problemów dokończyć zawody by za parę minut już w pełnym słońcu dokonać dekoracji zwycięzców. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, przeszło 100 gimnazjalistów i 150 biegaczy z szkół ponadgimnazjalnych – relacjonuje przebieg imprezy Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Klasyfikacja indywidualna:

 

Dziewczęta kl. III-IV /miasto/

1. Alicja Klag /SP 4/

2. Dominika Szymul /SP 4/

3. Ewelina Kalicka /SP 4/

Dziewczęta kl III-IV /powiat/

1. Alicja Klag /SP 4/

2. Dominika Szymul /SP 4/

3. Aleksandra Zajączkowska /SP Jaworzyna Śl./

Chłopcy kl III-IV /miasto-powiat/

1. Rafał Dzidek /SP 6/

2. Mikołaj Lis /SP 8/

3. Kordian Stramek /SP 4/

Dziewczęta kl V-VI /miasto/

1. Julia Morąg /SP 6/

2. Wiktoria Turek /SP 4/

3. Wiktoria Skowrońska /SP 4/

Dziewczęta kl. V-VI /powiat/

1. Julia Morąg /SP 6/

2. Katarzyna Kołtunowicz /SP Jaworzyna Śl./

3. Wiktoria Turek /SP 4/

Chłopcy kl. V-VI /miasto-powiat/

1. Jędrzej Glinka /SP 1/

2. Marcel Żukowski /SP 6/

3. Michał Podolak /SP 1/

Do klasyfikacji drużynowej liczone były trzy najlepsze zajęte miejsca przez zawodników danej szkoły przeliczone na punkty według tabeli.

Klasyfikacja drużynowa 

 

Dziewczęta:

1. SP 4 – 68 pkt

2. SP 6 – 47 pkt

3. SP 1 – 41 pkt

4. SP 315 – 37 pkt

5. SP 105 – 36 pkt

6. NSP Bliżej Dziecka – 25 pkt

Chłopcy:

1. SP 6 – 56 pkt

2. SP 4 – 49 pkt

3. SP 1 – 46 pkt

4. SP 105 – 33 pkt

5. SP 315 – 30 pkt

6. NSP Bliżej Dziecka – 26 pkt

7. SP 8 – 22 pkt

Klasyfikacja indywidualna – Gimnazja:

 

Dziewczęta – Gimnazja /miasto-powiat/

1. Małgorzata Toroń /G-1 Świdnica/

2. Patrycja Zienkiewicz /G- 1 Świdnica/

3. Weronika Studniarek /G-3 Świdnica/

Chłopcy – Gimnazja /miasto/

1. Szymon Gielec /G-3 Świdnica/

2. Dawid Kalinin /G-1 Świdnica/

3. Szymon Krupczak /G-4Świdnica/

Chłopcy – Gimnazja /powiat/

1. Szymon Gielec /G-3 Świdnica/

2. Adrain Muzia /G-Pszenno/

3. Dawid Kalinin /G-1 Świdnica/

Do klasyfikacji drużynowej liczone były trzy najlepsze zajęte miejsca przez zawodników danej szkoły przeliczone na punktu według tabeli.

Klasyfikacja drużynowa:

 

Dziewczęta – Gimnazja

1. Gimnazjum nr 1 – 36 pkt

2. Gimnazjum nr 3 – 22 pkt

3. Gimnazjum nr 4 – 21 pkt

4. Gimnazjum nr 2 – 21 pkt

Chłopcy – Gimnazja

1. Gimnazjum nr 3 – 28 pkt /6 pkt/

2. Gimnazjum nr 4 – 27 pkt /4 pkt/

3. Gimnazjum nr 1 – 25 pkt /3 pkt/

4. Gimnazjum nr 2 – 20 pkt /2 pkt/

 

Klasyfikacja indywidualna szkół ponadgimnazjalnych:

 

Dziewczęta:

1. Paulina Szakiel

2. Agnieszka Gajdowska

3. Nicol Budkiewicz

Chłopcy:

1. Wojciech Grześków

2. Przemysław Osienienko

3. Mateusz Babka