Strona główna Kultura Kto zostanie mistrzem klawiatury?

Kto zostanie mistrzem klawiatury?

0

W czwartek, 24 kwietnia, w świdnickim Klubie Bolko będzie można usłyszeć najbardziej popularne utwory muzyczne polskie i zagraniczne, muzyki klasycznej, rozrywkowej czy też poważnej w nowych aranżacjach keyboardowych. Finaliści konkursu „Mistrz klawiatury” otrzymają nominacje do konkursu ogólnopolskiego.

mistrz klawiatury

Będą to eliminacje wojewódzkie do II Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Konkurs skierowany jest do amatorów, uczących się gry na keyboardach w domach kultury lub w innej amatorskiej formie (np. ogniska muzyczne).

Młodych muzyków konkursu profesjonalnie oceniać będzie niezależne jury z całej Polski, muzycy i fachowcy. Decydować będzie dobór repertuaru, umiejętności techniczne wykonawcy czyli gra techniką keyboardową, stopień wykorzystania możliwości keyboardu , własną interpretację, a także ogólny wyraz artystyczny. Tegoroczna edycja będzie z pewnością na wysokim poziomie, a już teraz chęć udziału wyraziło województwo łódzkie, które walczyć będzie z pozostałymi uczestnikami o tytuł „Mistrza Klawiatury”.

Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest popularyzacja nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych w klasie keyboard, kształtowanie i uaktywnienie artystycznego amatorskiego ruchu muzycznego,możliwość konfrontacji swoich umiejętności wśród rówieśników, doskonalenie warsztatu wykonawczego i pedagogicznego oraz promowanie najlepszych i najciekawszych wykonawców.

Początek przesłuchań o godzinie 10.00. Wstęp wolny.