Strona główna Sport Piłka nożna Grają w piłkę, ale nie tylko!

Grają w piłkę, ale nie tylko!

0

Juniorzy i seniorzy Polonii-Stali Świdnica nie tylko trenują i rozgrywają piłkarskie spotkania w walce o ligowe punkty, ale także się edukują. W nawiązaniu do ostatniego tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce na Ukrainie, świdniccy piłkarze przejdą kurs pierwszej pomocy podczas którego przygotowani zostaną na różnego rodzaju boiskowe zdarzenia wymagające błyskawicznej reakcji.

 Stal

Przypomnijmy, że 31 marca doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w meczu ligi ukraińskiej pomiędzy Dnipro Dniepropietrowsk a Dynamem Kijów. W 22. minucie Oleg Gusiew padł na murawę po zderzeniu z bramkarzem Dnipro. Życie uratował mu zapewne zawodnik drużyny przeciwnej Jaba Kankana, który błyskawicznie podbiegł do leżącego na boisku Olega i wyciągnął mu język z gardła tamujący przepływ powietrza.

polonia

Polonia-Stal Świdnica pragnie wyjść naprzeciw podobnym sytuacjom, które mogą przecież wydarzyć się w każdym spotkaniu, czy to na boiskach ekstraklasy, jak i najniższej klasy rozgrywkowej. Świdniccy piłkarze zostaną przygotowani na różnego rodzaju niebezpieczeństwa czyhające na nich na boisku, ich pomoc może uratować życie czy to koledze z drużyny, czy też rywalowi grającemu w ekipie przeciwnej.

Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzi ratownik medyczny Rafał Iwański – nr kontaktowy 697-818-876.

Poprzedni artykułSensacji nie było, wstydu również
Następny artykułFryzjer wygrał z ZAIKS-em!