Strona główna Sport Inne Gimnazjum nr 3 w NPRS 2024!

Gimnazjum nr 3 w NPRS 2024!

0

Świdnickie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego znalazło się w Narodowym Programie Rozwoju Sportu 2024. To ambitny, powszechny i długofalowy projekt, mający na celu odnowę polskiego sportu.

 nprs

Może się ona dokonać tylko w szkołach – na szkolnych bieżniach, boiskach, skoczniach, w salach gimnastycznych. – To tam trzeba dostrzegać talenty, a potem pomagać w ich rozkwicie, a takich w naszej szkole nie brakuje, czego dowodzą liczne sukcesy sportowe: wicemistrzostwo Dolnego Śląska chłopców w piłce ręcznej i wicemistrzostwo Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców. Narodowy Program Rozwoju Sportu 2024 to także innowacyjny, unikalny i opatentowany system, który umożliwi naszym uczniom uczestnictwo w tym samym rzeczywistym czasie w ogólnopolskich e-spartakiadach, czyli zawodach on-line, bez konieczności opuszczania swojego szkolnego boiska czy hali. Przy okazji jest to wspaniała promocja naszej szkoły oraz miejscowości. A także możliwość pozyskania grantów, dodatkowych płatnych zajęć SKS, sprzętu sportowego czy nobilitujących certyfikatów– mówi z dumą dyrektor placówki Iwona Kasprzyk.  

NPRS 2024 to dzieło na długie lata, nie da się w krótkim terminie ukształtować dobrego lekkoatlety czy piłkarza. W nazwie nieprzypadkowo znajduje się data 2024. To wtedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie, które mogą być medalowym triumfem Polaków, Dolnoślązaków, a może także świdniczan. To jest czas dla utalentowanych uczniów Gimnazjum nr 3, bo sport jest naszym dobrem narodowym… Jesteśmy przekonani, że wśród uczniów Gimnazjum nr 3 są i będą przyszli olimpijczycy. Na naszych oczach rodzą się talenty na miarę Doroty Świeniewicz, Bartka Kurka i wielu sław świdnickiego sportu.

Poprzedni artykułOdpowie za próbę zabicia psa?
Następny artykułO kolejne punkty zagramy ze Śląskiem