Strona główna Sport Piłka nożna Dzieciaki z Domu Dziecka na meczu Zagłębia

Dzieciaki z Domu Dziecka na meczu Zagłębia

0

Chociaż Zagłębie Lubin przegrało z Legią Warszawa 1:3 i nie wystąpił w tym spotkaniu wychowanek Polonii Świdnica Arkadiusz Piech (pauza za kartki), to podopieczni Świdnickiego Domu Dziecka oraz najmłodsi piłkarze Polonii-Stali Świdnica wraz z opiekunami przeżyli niesamowite emocje, a przede wszystkim wzruszające chwile, które na długo zapadną w ich pamięci.

 nasza drużyna

Wszystko za sprawą efektownego przywitania młodych świdniczan przez kilkutysięczną grupę najbardziej oddanych Zagłębiu kibiców. – W 20. minucie meczu specjalnie dla nas zaśpiewali, to zrobiło wrażenie nie tylko na nas, ale także na wszystkich osobach na stadionie. Później to powtórzyli, my odpowiedzieliśmy i nawiązał się kontakt, zaczęliśmy kibicować razem. To było fantastyczne i taka sytuacja miała miejsce do końca spotkania – mówią szczęśliwi uczestnicy meczu. Dowodem na to, iż kibice Zagłębie przyjęli nas tak wspaniale niech będzie to, że przez 20 minut trwania meczu, na banerach kibicowskich nasze dzieciaki mogły powiesić i zaprezentować wszystkim osobom swój równie efektowny baner. – Kto zna te „klimaty” to wie o co chodzi. W imieniu dzieci oraz ich opiekunów serdecznie dziękuję włodarzom Zagłębia Lubin, kibicom, a w szczególności Stowarzyszeniu Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębia Fanatyków” – mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.  

 

Fantastyczne przeżycie, świetna atmosfera na stadionie, cieszymy się, że mogliśmy być uczestnikami tego widowiska. Dzieciakom bardzo się podobało, to z pewnością nie nasz ostatni mecz – powiedziała Iwona Pawlos, dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych mieszczącego się przy ulicy Serbskiej 78 w Świdnicy. – Niesamowite przeżycie i frajda dla dzieciaków, dla których w większości był to pierwszy poważny mecz w ich życiu. Atmosfera, doping, wspólne kibicowanie – wszystko na najwyższym poziomie. Niezmiernie cieszymy się z tego wyjazdu – wyznał Szymon Majcherczyk, trener drużyny orlików Polonii-Stali Świdnica. 

Przypomnijmy, że już od wielu lat kibice Zagłębia Lubin pomagają naszym dzieciom z Domu Dziecka przywożąc im przynajmniej dwa razy w roku różnego rodzaju prezenty. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://laczynasfootball.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=127&catid=24&Itemid=301

Poprzedni artykułMedale bokserów w Ziębicach
Następny artykułPrawie miliard dla Aglomeracji Wałbrzyskiej