Strona główna Wydarzenia Będzie basen kryty w Żarowie

Będzie basen kryty w Żarowie

2

Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja dojdzie do skutku. Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o  dofinansowaniu budowy projektu kompleksu basenowego. Oznacza to, że jeszcze w tym roku w Żarowie ruszy budowa.

basen

 – To będzie największa inwestycja tego typu na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy Żarowa mają już dostęp do infrastruktury sportowej. Jest hala, boisko lekkoatletyczne i boisko sportowe Orlik. Teraz przyszedł czas na basen. A to, że powstanie on w Żarowie to również zasługa burmistrza Leszka Michalaka. Gratuluję  sukcesu – mówił Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Koszt budowy basenu (obok gimnazjum i hali sportowej) opiewa na kwotę ponad 9 milionów złotych. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniesie 2,5 miliona złotych.

Pierwsze prace budowlane basenu najprawdopodobniej ruszą jeszcze w czerwcu. – Projekt budowy basenu w Żarowie nie tylko przeszedł pomyślnie ocenę formalną, ale otrzymał również największe dofinansowanie. Cieszę się i jednocześnie składam ogromne podziękowania dla marszałka Jerzego Tutaja, poseł na Sejm RP Katarzyny Izabel Mrzygłockiej i radnego sejmiku województwa dolnośląskiego Marka Dyducha, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali powstanie tej inwestycji – podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Dziś oficjalnie Jerzy Tutaj z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przekazał na ręce burmistrza uchwałę sejmiku przyznającą gminie Żarów dofinansowanie na budowę basenu.

 Magdalena Pawlik UM Żarów/ opr. red.

 

Poprzedni artykułPożegnali szkołę
Następny artykułOdpowie za próbę zabicia psa?