Strona główna Sport Siatkówka Wywalczyły awans do finału dolnośląskiego

Wywalczyły awans do finału dolnośląskiego

2

Siatkarki z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy wygrały turniej strefy wałbrzyskiej i reprezentować będą 18 marca nasze miasto w Kamiennej Górze lub Głogowie podczas finału województwa. Zawody w ramach współzawodnictwa sportowego odbyły się 6 marca w sali Ekonomika.

 siatkówka

Na starcie imprezy spotkały się cztery najlepsze zespoły strefy wałbrzyskiej. Grano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. W pierwszych meczach półfinałowych Gimnazjum w Kłodzku pokonało Gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha, a Gimnazjum nr 1 w Świdnicy wygrało z Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich. W meczu o trzecie miejsce Ząbkowice okazały się lepsze od Wałbrzycha stając tym samym na najniższym stopniu podium. Spotkanie finałowe przysporzyło kibicom wielu wrażeń. Pierwszego seta wygrał zespół z Kłodzka, druga, bardzo zacięta partia należała na nasze szczęście dla świdniczanek. O końcowym zwycięstwie miał zadecydować zatem tie-break. Tutaj więcej opanowania wykazały nasze siatkarki od początku kontrolując wynik seta, którego ostatecznie wygrały.

Dziewczyny z jedynki zagrały w składzie: Emilia Kukla, Weronika Iwanczyszyn, Paulina Iwan, Julita Rafałko, Paulina Jewiarz, Anna Bardowska, Hanna Bieżyńska, Alicja Bereta, Oliwia Gruszczyńska, Natalia Wrońska, Paula Drozdowska, Wiktoria Gałązka.

Zwycięskim zespołom przypadły pamiątkowe medale, dyplomy i puchary. Dyplomem i drobnym upominkiem wyróżniono także najlepsze zawodniczki w swoich drużynach, a zostały nimi: Julita Rafałko /G-1 Świdnica/, Marta Mielnik /GP Kłodzko/, Weronika Jakubowska /G-1 Ząbkowice Śl., Martyna Kulik /G-11 Wałbrzych/.

Poprzedni artykułSzantaż w świdnickim Leroy Merlin?
Następny artykułPolonia rozpoczyna mecze o stawkę