Strona główna Bez kategorii Więcej pracy w świdnickim Electroluxie

Więcej pracy w świdnickim Electroluxie

37

11 milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa fabryki szwedzkiego potentata w branży AGD. Zatrudnienie w świdnickim zakładzie znajdzie dodatkowo kilkadziesiąt osób. To zapisy kolejnego zezwolenia na prowadzenie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. 

elekctrolux

Świdnicka fabryka Electrolux zatrudnia obecnie ponad 800 osób. Firma, która zajmuje się produkcją kuchenek gazowych, gazowo – elektrycznych oraz elektrycznych, zamierza zatrudnić dodatkowo co najmniej 30 pracowników. Zakład zostanie rozbudowany oraz doposażony w nowe maszyny. Inwestycja ma zostać zrealizowana pod koniec 2016 roku.

– Tak jak przewidywaliśmy, pierwsze półrocze tego roku będzie obfitować w nowe projekty i zezwolenia – mówi Barbara Kaśnikowska. – Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że od 1 lipca 2014 roku zmienią się zasady przyznawania pomocy publicznej. Dlatego przy każdej okazji podkreślamy: jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie – podkreśla prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Firmy Electrolux i „SACHER” Obróbka Skrawaniem Metalu otrzymały zezwolenia 5 marca.  W tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma zamiar wydać ich co najmniej 24. „INVEST-PARK” jest największą i najszybciej rozwijającą się strefą w Polsce. Obejmuje ponad 2,2 tysiąca hektarów. Wciąż dostępnych jest ponad 860 hektarów atrakcyjnych i dobrze przygotowanych gruntów inwestycyjnych, w czterech województwach (dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim) oraz 41 lokalizacjach.

Poprzedni artykułŚKPR walczy o życie
Następny artykułPolecamy: Nowy Jork od Mannahatty do Ground Zero