Strona główna Temat dnia TBS przejmuje teren przy Spółdzielczej. Będą mieszkania

TBS przejmuje teren przy Spółdzielczej. Będą mieszkania

13

Kolejna dziura w centrum miasta przestanie straszyć. Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego  kupi działkę przy ulicy Spółdzielczej, należącą do spółki „Katedra”. Firma ogłosiła w ubiegłym roku upadłość i mienie sprzedaje syndyk. ŚTBS postawi w tym miejscu budynek mieszkalny – pisze na swoim blogu zastępca prezydenta Ireneusz Pałac.

wykop Spółdzielcza 2

Spółka „Katedra”, reprezentowana przez Josepha Murphy`ego, ma na swoim koncie udaną inwestycję przy ulicy Jagiellońskiej w Świdnicy. Teren przy ul. Spółdzielczej odkupiła od poprzedniego właściciela w czasie boomu inwestycyjnego. W tym miejscu równolegle z inwestycją spółki Vis&Vis  miał powstać budynek usługowy, a miasto planowało gruntowny remont nawierzchni ulicy i chodników. „Katedra” nie była w stanie dokończyć prac. Wreszcie sąd ogłosił upadłość firmy, a syndyk w dwóch przetargach szukał kupca. Jak pisze Ireneusz Pałac, miasto za pośrednictwem swojej spółki (ŚTBS) nie paliło się do zakupu działki, jednak by nie zostawiać tego miejsca w obecnym kształcie, zmieniło decyzję.

Rzeczoznawca wycenił teren na 960 tysięcy złotych. Ostatecznie cenę ustalono na 460 tysięcy. Jak zapowiada zastępca prezydenta, wkrótce zostaną przedstawione szczegółowe plany inwestycji. Prace maja ruszyć w tym roku, a finał spodziewany jest pod koniec 2015. Ta budowa pozwoli również na zmodernizowanie nawierzchni i chodników.

asz