Strona główna Kultura Środa Literacka z atrakcjami

Środa Literacka z atrakcjami

0

Spotkanie z poetą  Radosławem Wiśniewskim, turniej jednego wiersza i poetycki pojedynek. O tym, że spotkanie z poezja może być pełne emocji, będzie się można przekonać już 12 marca w Galerii 44. Na Świdnicką Środę Literacką zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury.

ssl-marzec-580x813

Gościem spotkania będzie Radosław Wiśniewski,  poeta, krytyk literacki; współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Red.„. Jest absolwentem UJ w Krakowie, ponadto studiował w Opolu i Toronto. Mieszka w Brzegu, pracuje we Wrocławiu. Współzałożyciel i aktywny członek działającej w Brzegu grupy poetyckiej Stowarzyszenie Żywych Poetów. Był jednym z głównych twórców wydawanego przez tę grupę w latach 1998 – 2004 artzinu ”BregArt”, w latach 2002-2003 był stałym współpracownikiem pisma „Undergrunt„, w latach 2000-2001 naczelny i jedyny redaktor „Informatora Kulturalnego Opolszczyzny”.

Spotkanie z Radosławem Wiśniewskim poprowadzi Wojciech Koryciński. Integralną częścią ŚŚL stanowi Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 50 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz). A na koniec Środy Literackiej po raz pierwszy Świdnicki Slam Poetycki – Pojedynek Na Słowa – nagroda 50 zł SLAM to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo SLAM określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni  publiczność.