Strona główna Wydarzenia Świdnica Seniorzy będą mieć swoją radę

Seniorzy będą mieć swoją radę

4

Reprezentanci stowarzyszeń na co dzień zajmujący się sprawami seniorów poparli propozycję prezydenta Świdnicy w sprawie utworzenia Rady Seniorów. Procedura przygotowań do utworzenia Rady Seniorów została zakończona, a projekt uchwały złożony – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

seniorzy

W piątek, 28 marca podczas sesji Rady Miejskiej w Świdnicy radni podejmą decyzję w sprawie utworzenia Rady Seniorów i nadaniu jej statutu. Natomiast we wtorek, 25 marca prezydent przekazał przedstawicielom środowisk kombatanckich i osób w wieku senioralnym przygotowany projekt uchwały.

Po nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym, która dała nam zielone światło do powołania Rady Seniorów, niezwłocznie przystąpiliśmy do prac. Proponowana uchwała będzie podejmowana w piątek, a nasza propozycja jest jedną z pierwszych w skali kraju. Nie chodzi w tym względzie jednak o wyścigi, a fakt, że to kolejny element, który sprawia, że mieszkańcy mogą się wypowiadać w sprawach ważnych dla Świdnicy. Ten głos jest potrzebny – uważa Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Rada Seniorów ma za zadanie reprezentować interesy i potrzeby starszych mieszkańców w kontekście współpracy z władzami samorządowymi. Jej rolą jest także formułowanie opinii dotyczących strategicznych i bieżących planów rozwoju gminy. Jest więc organem opiniodawczym, doradczym i inicjatywnym.

Poprzedni artykułBudżet obywatelski – pierwsze efekty już w kwietniu
Następny artykułZalewska trzecia na liście do europarlamentu