Strona główna Sport Piłka ręczna Rozpędzony ŚKPR kontra rewelacja sezonu

Rozpędzony ŚKPR kontra rewelacja sezonu

0

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica notują zwyżkę formy. Dwie wygrane z rzędu zwiększają apetyt na kolejny komplet punktów, ale zadanie wcale nie musi być łatwe, bo do Świdnicy zawita rewelacyjny beniaminek z Grodkowa z kilkoma byłymi graczami ŚKPR-u w składzie. Mecz z Olimpem w sobotę, 29 marca w hali na osiedlu Zawiszów. Początek o godzinie 18.00.

 skpr-olimp

Mający na swoim koncie 24 punkty zespół z Opolszczyzny plasuje się na bardzo dobrym siódmym miejscu, dwie lokaty wyżej od ŚKPR-u. Siłą zespołu jest gra defensywna – to trzecia obrona w lidze. Piętą achillesową jest za to ofensywa. Widać to zwłaszcza ostatnio, gdy zespół Piotra Mieszkowskiego musi sobie radzić bez kontuzjowanego swojego lidera i najlepszego strzelca Michała Piecha. To nie powinno jednak uśpić czujności Szarych Wilków, bo nawet bez Piecha Olimp systematycznie punktuje i wygrał trzy ostatnie mecze.

Pierwszy mecz w Grodkowie zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 28:19. Kapitalną partię w Olimpie rozegrał bramkarz Tomasz Wasilewicz. „Misiek” zawsze szczególnie motywował się na mecze z ŚKPR-em. Tak było nie tylko w listopadzie ubiegłego roku, ale też wcześniej – za czasów jego gry w ASPR-ze Zawadzkie. Biorąc pod uwagę znakomitą dyspozycję Błażeja Potockiego może się okazać, że sobotnie spotkanie będzie popisem bramkarzy.

Dodajmy, że w ekipie z Grodkowa zobaczymy jeszcze dwóch niedawnych Szarych Wilków: kolejnego golkipera Damiana Olichwera i obrotowego Bartosza Żubrowskiego, w nieco odleglejszej przeszłości barw ŚKPR-u bronił też kapitan Olimpu – Roman Smoliński. Słowem: na parkiecie sami swoi, a to zwiastuje szczególne emocje.

Tradycyjnie na widzów czekać będą dodatkowe atrakcje: występy cheerleaderek oraz okazja do zdobycia atrakcyjnych nagród: talonów do pizzerii AgaDare z ulicy Jasińskiego, talonów na torty do cukierni Kasia z ulicy Długiej, zaproszenia do Cinema 3D w Galerii Świdnickiej, karty członkostwa w klubie Condizione w Galerii Świdnickiej.

I liga piłki ręcznej. ŚKPR Świdnica – Olimp Grodków (sobota, 29 marca, godzina 18.00 hala na osiedlu Zawiszów). Bilety: 10 zł normalne, 5 zł ulgowe (młodzież do lat 18)