Strona główna Sport Piłka nożna Polonia inauguruje wiosenne rozgrywki ligowe!

Polonia inauguruje wiosenne rozgrywki ligowe!

1

Piłkarze Polonii Świdnica rozpoczną już w najbliższą sobotę, 15 marca zmagania na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Podopieczni Jarosława Lato na „dzień dobry” podejmą na własnym terenie ekipę Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Bądź tego dnia z biało-zielonymi i wesprzyj swoją drużynę w odniesieniu jakże ważnego zwycięstwa na inaugurację rundy wiosennej, odniesionego w starciu z sąsiadem w ligowej tabeli. 

 plakat Polonia - Motobi

W trakcie zimowej przerwy doszło do kilku roszad w składzie Polonii. Po kilku miesiącach przerwy na boiskach znów zobaczymy Mateusza Kopernickiego, gotowi do gry po ciężkich urazach są też Rafał Luber i Gracjan Klimczak. Na powrót do Świdnicy zdecydowali się także bramkarz Amin Stitou i pomocnik Paweł Tobiasz. W biało-zielonych barwach zobaczymy także bocznego obrońcę Sławomira Truszczyńskiego. Jeśli chodzi o zawodników odchodzących, to do Orła Ząbkowice Śląskie udał się Krzysztof Pietrzykowski, a Piotr Bęc, Przemysław Osienienko i Mateusz Salamon pomogą drużynie Stali Świdnica występującej w klasie okręgowej.   

Nasz najbliższy rywal – Bystrzyca Kąty Wrocławskie, to obecnie jedenasta siła w III-ligowej tabeli, która wyprzedza o dwa punkty dwunastą w stawce osiemnastu drużyn Polonię Świdnica. Zwycięstwo na inaugurację oprócz dobrego nastroju na całą rundę, pozwoliłoby nam przesunąć się już po pierwszej wiosennej kolejce piętro wyżej kosztem drużyny z Kątów Wrocławskich. O to będzie z pewnością trudno, bowiem i goście liczą na korzystny rezultat. W pierwszej części sezonu na terenie Bystrzycy padł bezbramkowy remis, a w ostatnim zimowym sparingu rozgrywanym w Świdnicy lepsi okazali się przeciwnicy wygrywając 3:2. Jak będzie teraz? – przyjdź, przekonaj się sam dopingując podopiecznych Jarosława Lato. Obie ekipy przystąpią do tego pojedynku w zupełnie innych humorach. Przed tygodniem biało-zieloni pokonali w meczu Pucharu Polski Victorię Świebodzice 3:1, natomiast zespół z Kątów Wrocławskich został rozbity przez MKS Oława przegrywając 0:4.

Na mecz Polonia Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 15 marca. Spotkanie rozgrywane na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy rozpocznie się o 15.00. Bilety w cenie 5 złotych. 

Poprzedni artykułJerzy Urban ma przeprosić świdnickiego sędziego
Następny artykułSzóstka mistrzem zawodów szczypiorniaka