Strona główna Kultura Osiem godzin rockowego grania

Osiem godzin rockowego grania

2

To już w tę sobotę – 15 marca, trzecia odsłona Rock Fest Świebodzice. O godz. 15.00 w hali OSIR sp. z o.o. startuje wielka rockowa impreza z udziałem największych gwiazd polskiej muzyki – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

rock fest

Na jednej scenie wystąpią:

 21:00 – TSA

 19:00 – DŻEM

 17:05 – LUXTORPEDA

 16:05 – SOMA WHITE

 15:25 – LOSTBONE

 15:00 – CLONE

 Pierwszej trójki nie trzeba bliżej przedstawiać. Zespół Dżem gościliśmy w 2009 roku podczas Dni Świebodzic. Bluesowi weterani z charyzmatycznym wokalistą Maćkiem Balcarem, który godnie zastąpił nieżyjącego Ryszarda Riedla.

Zespół jest obecny na polskiej scenie muzycznej od lat 80-tych, wylansował wiele niezapomnianych przebojów, takich jak : „Czerwony jak cegła”, „Modlitwa”, „Sen o Victorii”, „List do M.” i wiele innych.

Grupa TSA to także giganci polskiego rocka i haevy metalu. Grupa reaktywowała się po wielu latach zawieszenia działalności i obecnie znów znajduje się na topie, także dzięki frontmenowi Markowi Piekarczykowi, który jest jurorem w telewizyjnym show The Voice of Poland.

TSA są uważani za prekursorów polskiego heavy metalu, do ich największych przebojów zaliczyć można legendarny „51” czy „Trzy zapałki”. Grupa była gwiazdą ubiegłorocznych Dni Świebodzic. Luxtorpeda to oczywiście Robert Friedriech i jego kolejne muzyczne wcielenie. Artysta znany z takich grup, jak Acid Drinkers, Arka Noego czy Kazik Na Żywo tym razem założył własną formację pod nazwa Luxtorpeda. Grupa gra ostrego rocka, debiutowała w 2011 roku. Do największych hitów grupy należą „Autystyczny” czy „Wilki dwa”.

 Pozostałe trzy zespoły to młodzi debiutanci. Na scenie zobaczymy Soma White, Vervrax i Clone. Pierwszy z nich to formacja z Trójmiasta, debiutanci z 2013 roku, grający progresywny rock. Vervrax to ekipa z Iławy, grająca eksperymentalny metal.

Bilety są nadal do nabycia, także tuż przed koncertem, kosztują 75 zł siedzący i 70 zł stojący.

 Organizatorami koncertu są: Agencja Aplauz Planet z Wałbrzycha i OSiR sp. z o.o. w Świebodzicach.

Poprzedni artykułDużo kawy i kalendarz na drugie urodziny
Następny artykułSołtysi nagrodzeni