Strona główna Wydarzenia Moreland & Arbuckle w Dobromierzu

Moreland & Arbuckle w Dobromierzu

0

Dobromierz powoli urasta do rangi centrum bluesa w regionie. Za sprawą Towarzystwa Przyjaciół Dobromierza po raz kolejny fani tego gatunku muzyki będą mogli posłuchać znakomitego koncertu. Tym razem na scenie pojawi się amerykańska grupa Moreland & Arbuckle.

klip

Moreland & Arbuckle – Tall Boogie. Screen

Zespół  został wybrany zespołem roku 2013 (świat) głosami czytelników i dziennikarzy Kwartalnika Twój Blues w dorocznej ankiecie BLUES TOP. – Odchodząc od tradycyjnego bluesa, formacja inspiruje się całym wachlarzem gatunków muzycznych, od rocka i heavy metalu, aż po country i jazz. Obecnie zespół tworzy trio: gitarzysta Aaron Moreland, wokalista i harmonijkarz Dustin Arbuckle oraz perkusista Brad Horner. W tym składzie bas stał się zupełnie zbyteczny. Rozwiązaniem okazała się gitara zrobiona z pudełka po cygarach, podłączona do wzmacniacza basowego! To niekonwencjonalne rozwiązanie jest znakiem firmowym zespołu i nadaje im absolutnie wyjątkowe brzmienie. Ich muzycznymi idolami są takie gwiazdy, jak  Buddy Guy i ZZ Top, z którymi zdarzało im się występować na tych samych scenach – czytamy na magazyngitarzysta.pl.

Moreland & Arbuckle zagrają 23 marca 2014 roku o godz. 19.00 w hali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

Bilety: 40 zł/os.: kontakt, rezerwacja: tel. 600 499 366 / /609 174 163// lub bezpośrednio przed koncertem (w przypadku wolnych miejsc). Wejście na salę od godz. 18.30.