Strona główna Sport „Królowa Sportu” dla Świdnicy

„Królowa Sportu” dla Świdnicy

5

Sejmik województwa dolnośląskiego przeznaczył pięć milionów złotych na program „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Część tej kwoty trafi do Świdnicy. Kompleks lekkoatletyczny powstanie w Gimnazjum nr 4 na Osiedlu Zarzecze. 

Pierwszy kompleks lekkoatletyczny w powiecie świdnickim powstał w Żarowie

W ramach programu powstanie obiekt z bieżnią lekkoatletyczną, bieżnią do sprintu oraz skocznią w dal. Możliwe jest również zagospodarowanie płyty wewnątrz bieżni na boisko do piłki nożnej z trawą naturalną lub boisko wielofunkcyjne. Szacunkowy koszt budowy jednego kompleksu w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” to około 600 tys. zł. Połowa tej kwoty to dotacja Województwa Dolnośląskiego. Resztę dopłacą samorządy. Samorząd województwa zdecydował, że do 2015r.  przeznaczy na ten cel 15 mln zł. W ubiegłym roku, w regionie powstało 16 tego typu obiektów.

Dodatkowo w ramach budżetu obywatelskiego w Gimnazjum nr 4 na Osiedlu Zarzecze powstaną dwa bulodromy do gry w bule wraz z ogrodzeniem i oświetleniem oraz stoły do gry w szachy, ławki.

Miasto Świdnica na kompleks lekkoatletyczny z budżetu województwa otrzyma dofinansowanie w wysokości 300 tysięcy złotych.

***

Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” to program realizowany od ubiegłego roku na terenie województwa dolnośląskiego. Wg. planu, do 2015r. w regionie powstanie ok. 45 nowoczesnych obiektów sportowych. W 2013r. powstało 16 ogólnodostępnych „orlików lekkoatletycznych”, a to nie koniec rozbudowy infrastruktury sportowej.

Program „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” został objęty patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Swoje poparcie wobec tej inicjatywy wyrazili znani sportowcy i medaliści olimpijscy: Irena Szewińska, Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski i Szymon Ziółkowski. Założenia programu zostały zaakceptowane przez  Komisję Obiektów i Urządzeń PZLA.

tepe