Strona główna Sport Siatkówka Gwardia okazała się lepsza

Gwardia okazała się lepsza [FOTO]

0

Nie udało się kadetkom MKS-u Świdnica sięgnąć po prymat w województwie. W dwumeczu z Gwardią Wrocław, którego stawką było mistrzostwo Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej przegrały 1:3, a dzień później 0:3.

IMG_2316

Jeśli chodzi o pierwszy mecz mam spore zastrzeżenia, jeśli chodzi o pracę sędziów. Przy stanie 2:1 dla Gwardii prowadziliśmy różnicą 4 punktów i wszystko zmierzało do tie-break’a. Sędziowie dorzucili swoje pięć groszy i mecz zakończył się zwycięstwem rywalek 3:1. W drugim spotkaniu przegraliśmy pierwszego seta i kwestia mistrzostwa regionu była praktycznie rozstrzygnięta. Dziewczyny próbowały walczyć, ale nie udało się urwać nawet seta. Mimo to zagramy w ćwierćfinałach mistrzostw Polski, w których naszym rywalem będzie mistrz Wielkopolski. Niedługo powinniśmy się dowiedzieć, o jaki zespół chodzi – podsumował trener MKS-u Wojciech Ząbek.
Gwardia Wrocław – MKS Świdnica 3:1 (25:22, 25:13,22:25,25:22)

MKS Świdnica – Gwardia Wrocław 0:3 (22:25,25:13,25:22)

MKS: N. Gezella, Wysocka, Druciak, Pawlak, Szarawarska, Całka, Rafałko, Kądziołka, Kukla, Jewiarz, Gołębiewicz, Miśkiewicz

/FOTO: Adam Krawczyk/