Nie udało się kadetkom MKS-u Świdnica sięgnąć po prymat w województwie. W dwumeczu z Gwardią Wrocław, którego stawką było mistrzostwo Dolnego Śląska w tej kategorii wiekowej przegrały 1:3, a dzień później 0:3.
– Jeśli chodzi o pierwszy mecz mam spore zastrzeżenia, jeśli chodzi o pracę sędziów. Przy stanie 2:1 dla Gwardii prowadziliśmy różnicą 4 punktów i wszystko zmierzało do tie-break’a. Sędziowie dorzucili swoje pięć groszy i mecz zakończył się zwycięstwem rywalek 3:1. W drugim spotkaniu przegraliśmy pierwszego seta i kwestia mistrzostwa regionu była praktycznie rozstrzygnięta. Dziewczyny próbowały walczyć, ale nie udało się urwać nawet seta. Mimo to zagramy w ćwierćfinałach mistrzostw Polski, w których naszym rywalem będzie mistrz Wielkopolski. Niedługo powinniśmy się dowiedzieć, o jaki zespół chodzi – podsumował trener MKS-u Wojciech Ząbek.
Gwardia Wrocław – MKS Świdnica 3:1 (25:22, 25:13,22:25,25:22)
MKS Świdnica – Gwardia Wrocław 0:3 (22:25,25:13,25:22)
MKS: N. Gezella, Wysocka, Druciak, Pawlak, Szarawarska, Całka, Rafałko, Kądziołka, Kukla, Jewiarz, Gołębiewicz, Miśkiewicz
/FOTO: Adam Krawczyk/




































































![Ostatni mecz domowy. Polonia gra u siebie z Deltą [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/mecz-Polonia-Swidnica_-_Wlokniarz-Gluszyca-2026.05.09-10-238x178.jpg)
![Znamy triumfatorów trójboju lekkoatletycznego [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSC09070_wynik-238x178.jpg)

![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-100x75.jpg)


