Strona główna Sport Siatkówka Drugie lokaty sportowców z SP 1

Drugie lokaty sportowców z SP 1

0

We wtorek, 25 marca w hali na osiedlu Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy rozegrany został finał strefy wałbrzyskiej w mini-siatkówce czwórek klas szóstych. Po cztery najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały o prymat w naszej strefie.

siatka

Mecze grane były systemem pucharowym do dwóch wygranych setów, gdzie w pierwszej odsłonie walczyła pierwsza czwórka, w secie drugim kolejna. W turnieju dziewcząt oba półfinały miały jednostronny przebieg. SP 3 Kłodzko pokonało 2:0 drużynę SP 22 Wałbrzych, a SP 1 Świdnica również stosunkiem 2:0 w setach wygrało z SP 3 Ząbkowice Śląskie. W meczu o trzecie miejsce Ząbkowice zwyciężyły z Wałbrzychem, natomiast spotkanie o pierwszą lokatę pomiędzy Świdnicą a Kłodzkiem zakończyło się po wyrównanym boju dopiero w tie-breaku. W decydującej partii lepsze okazały się dziewczęta z SP 3 Kłodzko.

Rywalizacja chłopców była bardzo wyrównana. W półfinałach ZSP Boguszów Gorce dopiero w tie-breaku wygrał z SP 5 Dzierżoniów, a SP 1 Świdnica wygrała z SP Ciepłowody. W meczu o trzecie miejsce Dzierżoniów wygrał z Ciepłowodami 2:0. Zdecydowanie więcej walki było w ścisłym finale. Po pierwszych dwóch setach był remis i nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku. Tie-break dobrze rozpoczęli zawodnicy ze Świdnicy i do zmiany stron prowadzili 8:5. W tym momencie los się odwrócił i kolejne punkty zdobywała drużyna z Boguszowa wygrywając decydującego seta. Na dolnośląski finał, który odbędzie się 2 kwietnia pojadą zatem dziewczęta z SP 3 Kłodzko i chłopcy z ZSP Boguszów reprezentując naszą strefę wałbrzyską.

Na zakończenie turnieju zwycięskim zespołom wręczono puchary, medale i dyplomy. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy i zawodniczki startujący w imprezie: Ilona Majda /SP 3 Kłodzko/, Iga Bystrzycka /SP 1 Świdnica/, Julia Konrafel /SP 3 Ząbkowice/, Agnieszka Mizgalska /SP 22 Wałbrzych/, Piotr Kmera /ZSP Boguszów G./, Bartłomiej Grobelny /SP 1 Świdnica/, Kamil Najdek /SP 5 Dzierżoniów/, Krzysztof Szolczyk /SP Ciepłowody/.