Strona główna Sport Piłka ręczna Brązowi chłopcy ŚKPR-u Świdnica

Brązowi chłopcy ŚKPR-u Świdnica

0

Nie awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, ale zdobyli brąz mistrzostw Dolnego Śląska i jako jedyni w lidze pokonali Dziewiątkę Legnica. Mowa o chłopcach ŚKPR-u Świdnica, którzy w sobotę zakończyli sezon ligowy.

 Śkpr

Drużyna Ryszarda Pietrzykowskiego przegrała w Legnicy z Dziewiątką 7:18 (3:13). Gospodarze wzięli tym samym rewanż za wspomnianą na wstępie przegraną w Świdnicy (17:19). – Puściłem na boisko wszystkich zawodników. Przegraliśmy wysoko, ale bardzo dobry był bramkarz w Legnicy – mówił po meczu opiekun Szarych Wilczków. – Troszeczkę szkoda, że nie udało nam się awansować do ćwierćfinałów, ale najważniejsze, że chłopcy zrobili bardzo duże postępy – mówi Ryszard Pietrzykowski. Doświadczony szkoleniowiec już myśli o przyszłym sezonie. – Szesnastu chłopaków przejdzie do zespołu młodzików, ale mam już trochę ich następców, buduję nową drużynę – zapowiada.

Na brąz mistrzostw Dolnego Śląska zapracowało 21 świdnickich zawodników: Norbert Bal, Damian Bober, Maciej Fiłonowicz, Bartłomiej Gołembiowski, Wiktor Hliwa, Daniel Hiszpański, Kacper Kaczmarek, Paweł Karpiński, Patryk Korbut, Wojciech Kryśpiak, Jakub Leończyk, Bartłomiej Łach, Maciej Mleko, Aleks Piątkowski, Jakub Pietraszek, Przemysław Szczepański, Szymon Zając, Aleksander Zelek, Jakub Zerka, Karol Wieczorek i Mateusz Wojewodzic.

Kapitanem drużyny, najlepszym strzelcem i zwycięzcą kultowego już rankingu trenera był Wojciech Kryśpiak. Dalsze miejsca w trenerskim zestawieniu zajęli: Przemysław Szczepański, Norbert Bal, Aleksander Piątkowski i Jakub Pietraszek. W rankingu bramkarskim wygrał triumfował Patryk Korbut.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 18:7 (13:3)

 

ŚKPR: Zerka, Korbut, Karpiński – Kryśpiak (3), Fiłonowicz (1), Szczepański (1), Hliwa (1), Wieczorek (1), Piątkowski, Zelek, Sz. Ząjąc, Bal, Wojewodzic, Bober, Pietraszek, Łach

Tabela:

1.

Dziewiątka Legnica

7

11

151:127

2.

Chrobry Głogów

7

11

172:145

3.

ŚKPR Świdnica

7

10

130:128

4.

Trójka Saturn Kłodzko

7

6

130:129

5.

Śląsk Wrocław

7

2

128:154

6.

Siódemka Miedź Legnica

7

2

124:152

 /ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułDrugie urodziny Galerii Świdnickiej
Następny artykułPIT przez internet z Urzędu Miejskiego