Strona główna Sport Inne Zdolny bokser z Żarowa

Zdolny bokser z Żarowa

1

Ambitny, zdolny, pełen pasji i samozaparcia. Jego sportowa kariera rozpoczęła się od kickboxingu. Na pierwsze treningi zaprowadził go tato. Potem przyszedł czas na boks. Dziś jest mistrzem Dolnego Śląska i wicemistrzem Polski w boksie.

_DSC2009_800x530

Za sportowe osiągnięcia, liczne sukcesy i reprezentowanie gminy Żarów, Wojciech Pudłowski, piętnastoletni mieszkaniec Żarowa otrzymał wyróżnienie i nagrodę finansową od burmistrza Leszka Michalaka. – Miniony rok był wyjątkowy dla żarowskiego sportu, a nasi zawodnicy zdobywali wysokie lokaty na szczeblu regionalnym i krajowym. To cieszy, że obok lekkoatletyki w naszej gminie prężnie rozwijają się również inne dyscypliny sportowe. Przyznana nagroda jest dowodem uznania za długą i wytężoną pracę – gratulował młodemu sportowcowi burmistrz Leszek Michalak.

Młody uczeń żarowskiego gimnazjum to nie jedyny utalentowany sportowiec w gminie Żarów. Podczas spotkania noworocznego w piątek, 24 stycznia rozstrzygnięty został również plebiscyt na „Sportową Indywidualność Gminy Żarów w 2013 roku”. Za sportowe osiągnięcia gmina uhonorowała także Pawła Fajdka, Marka Barabasza, Adama Ciupińskiego oraz Łukasza Jadacha. Sukces ich wszystkich to również zasługa trenerów. – Nauczyciele naszego gimnazjum wspierają młodych utalentowanych uczniów, dają im szanse rozwoju, a jednocześnie wskazują, że ta sportowa „praca” jest dla nas wszystkich bardzo ważna. Wojciech Pudłowski to wyjątkowy sportowiec, w którym drzemie ogromny potencjał. I głęboko wierzę w to, że kiedyś zdobędzie złoty medal na mistrzostwach świata – mówiła Helena Słowik, dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

Zdolny gimnazjalista nadal chce reprezentować gminę Żarów w turniejach i mistrzostwach. I nadal chce odnosić sukcesy. – Boks to bardzo trudny sport. Wymaga wiele fizycznego wysiłku. Jednak zawsze mogę liczyć na pomoc taty i mojego trenera. Trenuję również dla mojej mamy. Myślę, że z ich wsparciem uda mi się osiągnąć jeszcze więcej – dopowiadał Wojciech Pudłowski.