Strona główna Sport Piłka nożna Z Żarowem już bez Damiana Wójcika

Z Żarowem już bez Damiana Wójcika

0

W kolejnej sparingowej potyczce piłkarze Polonii Świdnica zmierzą się z przedstawicielem wałbrzyskiej klasy okręgowej Zjednoczonymi Żarów. Mecz kontrolny pomiędzy obiema ekipami rozegrany zostanie już w najbliższa środę, 5 lutego, start o 18.00 na stadionie ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Śląskiej w Świdnicy.

 polonia

Zjednoczeni Żarów to obecnie wicelider wałbrzyskiej klasy okręgowej, który ustępuje miejsca jedynie Piastowi Nowa Ruda. W ubiegłym roku Polonia zagrała ze Zjednoczonymi trzykrotnie. W lutym biało-zieloni rozbili podopiecznych Artura Sary aż 10:0, w kolejnych potyczkach byliśmy już jednak świadkami wyrównanych bojów. W kwietniu świdniczanie zwyciężyli 3:2, a w lipcu drużyna Polonii prowadzona przez Damiana Błaszczyka ograła przyjezdnych 5:4. Jak będzie tym razem? O wszystkim przekonamy się już w najbliższą środę przed godziną 20.00, kiedy to zakończy się konfrontacja obu zespołów.

Transfery Polonii

W barwach Polonii na pewno nie zobaczymy Damiana Wójcika, przynajmniej do końca sezonu 2013/2014. Były golkiper Polonii Świdnica był testowany w ostatnim czasie przez trenera naszej drużyny Jarosława Lato, jednak na przeszkodzie jego ewentualnego transferu w rundzie wiosennej stanął regulamin rozgrywek.

Według przepisów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej: „zawodnicy mogą być potwierdzeni do maksymalnie trzech klubów w ciągu okresu: od 1 lipca do 30 czerwca roku następnego. W takim okresie zawodnik może uczestniczyć w oficjalnych meczach jedynie w dwóch klubach”.

Damian Wójcik rozegrał zaledwie jeden mecz w barwach Olimpii Kowary w Pucharze Polski przeciwko Lechii Piechowice, a następnie wystąpił w kilkunastu spotkaniach Victorii Parchów walczącej o punkty na boiskach legnickiej klasy A. W myśl regulaminu rozgrywek, jeśli były bramkarz Polonii chce wiosną wystąpić w jakiś oficjalnych meczach, może to zrobić jedynie w barwach klubów z Kowar, czy też Parchowa.    

/Polonia Świdnica/