Strona główna Sport Piłka ręczna Wspólny trening z trenerem kadry Polski!

Wspólny trening z trenerem kadry Polski! [FOTO]

2

Nie udało mu się dotrzeć na piątkowe I Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców organizowane przez Gimnazjum nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy, odwiedził młodych adeptów piłki ręcznej dziś (wtorek, 4 lutego). O kim mowa? O Jacku Będzikowskim, drugim trenerze męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

 1pr

To było z pewnością wielkie wydarzenie dla wszystkich uczniów szkoły, a w szczególności dla młodych piłkarzy ręcznych z klas sportowych, trenujących w ŚKPR Świdnica. Rozpoczęło się od wspólnego treningu z zaproszonym gościem – legniczaninem Jackiem Będzikowskim. To 41-letni były zawodnik dolnośląskich klubów piłki ręcznej: Miedzi Legnica, Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów. Obecnie jest asystentem Michaela Bieglera w męskiej reprezentacji Polski z którą wywalczył w styczniu szóste miejsce w rozgrywanych w Dani Mistrzostwach Europy.

 

Po nieco ponad godzinnym treningu w hali sportowej Gimnazjum nr 3, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu młodych sportowców, przyszedł czas na autografy i rozmowę z zaproszonym gościem. – Pan Jacek obiecał, że będzie uczestniczył w I Międzypokoleniowym Forum Lokalnych Sportowców, niestety w piątek nie mógł być z nami, ale przyjechał do nas dziś – mówiła szczęśliwa dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Iwona Kasprzyk. Spotkanie z byłym znanym piłkarzem ręcznym, a obecnie coraz bardziej rozpoznawalnym szkoleniowcem szczypiorniaka było prawdziwą gratką dla młodych osób interesujących się sportem. Zawodnicy trenowani na co dzień przez pierwszego trenera ŚKPR-u Świdnica Krzysztofa Terebuna stawili się dzielnie na treningu z Jackiem Będzikowskim, a następnie wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły wypełnili po brzegi halę Gimnazjum nr 3 podczas spotkania z legniczaninem.    

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułSP 1 wygrywa zmagania mini-siatkarzy
Następny artykuł„Świat zmysłów” z sukcesem