Strona główna Sport Siatkówka Święto siatkówki w Kasprowiczu

Święto siatkówki w Kasprowiczu

0

I Liceum Ogólnokształcące od wielu lat organizuje turniej siatkówki mężczyzn-Puchar Kasprowicza, w którym biorą udział trzy największe świdnickie licea: I LO, II LO i III LO. Na początku była to impreza towarzysząca Dniom Patrona I LO, obecnie w kalendarzu szkolnym funkcjonuje jako osobne, znaczące dla środowiska sportowego wydarzenie.

 _DSC0304

Cała sportowa zabawa polega na tym, że zawsze szkoły te prezentują bardzo zbliżony poziom gry i nigdy do końca nie wiadomo, kto zdobędzie główne trofeum.  W tym roku szkolnym to szczęście przypadło gospodarzom, którzy wygrali oba swoje mecze turniejowe i mogli się cieszyć z powtórnego tegorocznego sukcesu, gdyż wcześniej wygrali rozgrywki szkół, prowadzone przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Turniej zawsze wzbudza wiele emocji.

Jako kibica i równocześnie dyrektora szkoły, cieszy mnie postawa młodzieży, która zawsze prezentuje wysoki poziom, nie tylko ten czysto sportowy. Jest to na pewno zasługa specyfiki tej gry, gdzie zasady fair-play są mocno eksponowane, jak również samych zawodników i opiekunów reprezentacji, z którymi od wielu lat doskonale współpracujemy,. Dziękuję wszystkim za udział, sędziom, kibicom i zwyczajowo serdecznie zapraszam za rok– podsumował tegoroczny turniej dyrektor I LO, Robert Kaśkow.

Wyniki:

II LO – III LO 1:2 (25:27, 25:18, 13:15)

I LO – III LO 2:1 (25:27, 25:15, 15:10)

I LO – II LO 2:0 (25:17, 25:15)

Sędzia główny: Jerzy Schabowski

FOTO: Anna Szpot

Poprzedni artykułZabiera nauczycielom, a sam dorabia – posłanka kontra starosta
Następny artykułBędzie rondo na Wałbrzyskiej?