Drużyna Rugby 7′s Black Griffin Świdnica już w maju tego roku wystartuje w rozgrywkach ligowych rozgrywając swój pierwszy oficjalny turniej. Zawodnicy przygotowują się do startu sezonu zapraszając przy tym wszystkich śmiałków pragnących spróbować swoich sił w rugby.
– Trenujemy już od prawie roku, uzbieraliśmy podstawowy skład, zarejestrowaliśmy drużynę i szykujemy się do wystartowania w lidze. Pierwszy turniej już w maju, jak na razie rozegraliśmy dwa mecze sparingowe z czego jeden wygraliśmy. Treningi odbywają się w każdą sobotę na boisku Gimnazjum nr 3 w Świdnicy przy ul. Saperów dzięki uprzejmości dyrekcji i szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił do końca miesiąca – ze względu na przygotowania do ligi, po lutym nabór zostanie wstrzymany – mówi Damian Cieślicki z Rugby 7’s Black Griffin Świdnica i dodaje – W środę, 12 lutego nastąpi zaopatrzenie dwóch szkół sportowych w sprzęt do Rugby Tag (bezkontaktowe koedukacyjne rugby dla dzieci) w oparciu o projekt ,,STOP zwolnieniom z WF-u przy współpracy z Polskim Związkiem Rugby oraz Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Rugby. Sprzęt przekaże regionalny oficer rozwoju pan Dariusz Święs, poprowadzi też dwugodzinne zajęcia w każdej ze szkół. Mamy nadzieję że do końca roku uda się nam zaopatrzyć wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja, co pozwoli ruszyć ze świdnicką ligą Rugby Tag dla dzieci i młodzieży. Plany są ambitne lecz drużyna nie posiada sponsora przez co wszystkie koszty ponoszone są z kieszeni zawodników. W Tag Rugby nie występują elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką), zabroniona jest gra nogami, nie ma młynów oraz wrzutów do autu. Jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa forma rugby, idealna do fizycznego rozwoju w szkolnej edukacji oraz wprowadzenie do rugby.


![Poznaliśmy najlepszych świdnickich pływaków [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC06437_wynik-238x178.jpg)


![Pożar w zakładzie lakierniczym w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-lakiernia-100x75.jpg)


![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)

![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)