Strona główna Bez kategorii Świdnica w planach nowego zarządu województwa?

Świdnica w planach nowego zarządu województwa?

8

Marszałek odchodzi ze stanowiska, a z nim cały obecny zarząd województwa. Rafał Jurkowlaniec z PO na dzisiaj zapowiedział złożenie rezygnacji, a w środę sejmik ma wybrać nowy zarząd. Władze przejmie koalicja Platforma Obywatelska, Obywatelski Dolny Śląsk, SLD i PSL. Umowa koalicyjna zawiera listę inwestycyjną, na której znalazła się m.in. budowa  obwodnicy Świdnicy w przebiegu dróg nr 35 i 382. Tyle, że ta budowa już trwa.

swidnica14.04.2012r064

Zmiana władz jest wynikiem rozłamu w dolnośląskiej PO po objęciu władzy przez Jacka Protasiewicza i odsunięciu Grzegorza Schetyny, który sprzeciwiał się koalicji z prezydentem Wrocławia, Rafałem Dutkiewiczem. Na nowego marszałka typowani są starosta bolesławiecki Cezary Przybylski i obecny członek zarządu, Jerzy Tutaj. W Świdnicy  oznacza to koniec poparcia dla prezydenta Wojciecha Murdzka w jesiennych wyborach i grę na własnego kandydata, którym najprawdopodobniej będzie obecna wicestarosta, Alicja Synowska.

Nowe rozdanie ma wpływ na całe województwo. Umowa kolacyjna zawiera listę inwestycji, które wspólnie chcą realizować uczestnicy porozumienia. Spis przewiduje m.in. budowę obwodnicy Świdnicy w ramach drogi wojewódzkiej 382 i drogi krajowej 35 oraz opracowanie dokumentacji technicznej o doprowadzenie do przebudowy linii kolejowej łączącej Wrocław, Wałbrzych, Jelenią Górę i Zgorzelec, zawierających nowe odcinki torów, umożliwiające włączenie w tę relację Świdnicy i znaczące skrócenie czasu przejazdów.

Pełną listę inwestycji publikuje Gazeta Wyborcza.

 

Poprzedni artykułBędzie rondo na Wałbrzyskiej?
Następny artykułŚwidnica i Świdniczanie: nagroda Internautów