Strona główna Kultura Poetycko w Mechaniku

Poetycko w Mechaniku

0

Już po raz siódmy Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy zaprosił na Wieczór Poezji Obcojęzycznej. Tym razem hasło brzmiało „Podróże do najpiękniejszych zakątków świata”.

poezja w Mechaniku

Podróże, które zawsze fascynowały twórców zostały ukazane na wiele różnych sposobów – jako wędrówka przez życie, podróż w czasie czy wizyta w miejscu pozostawiającym niezatarty ślad w duszy człowieka. Uczniowie z czterech świdnickich szkół recytowali wiersze i śpiewali piosenki  w języku angielskim i niemieckim. W wieczorze udział wzięli uczniowie z III LO, ZSHT, LO Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz  Zespołu Szkół Mechanicznych. Wieczór wzbogacił swoim występem zespół muzyczny ZSM – „The Mechanix”, który zaśpiewał  piosenki w języku angielskim i polskim.

Utwory zaprezentowane podczas wieczoru wyszły spod pióra wielu słynnych poetów, takich jak Emily Dickinson, Patrick Kavanagh, T. S. Eliot czy Liam Hughes. Zabrzmiały także  fragmenty prozy współczesnego pisarza japońskiego Haruki Murakami. Wśród poetów niemieckojęzycznych znaleźli się m.in.:F. W. Nietzsche, Hans Boetticher, Gabriela Bredehorn, Ludwig Eichrodt i Karl Ludwig Pfau.  Atmosferę wieczoru przy świecach, filiżance gorącej kawy podkreślały pomysłowe tematyczne dekoracje oraz bogata prezentacja i muzyka dostosowana do każdego utworu. Licznie zgromadzona publiczność brawami nagradzała wykonawców, którzy potrafili przenieść gości w nieco inny, inspirujący świat.