Strona główna 112 Podzielcie się i zapomnijmy o sprawie

Podzielcie się i zapomnijmy o sprawie

15

Wyciągnął 600 złotych i zaproponował – podzielcie się i zapomnijmy o sprawie. 34-letni mężczyzna za tę propozycję może zapłacić nawet więzieniem.

policja3

Zdjęcie ilustracyjne

20 lutego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o stojącym na poboczu w pobliżu tamy w Lubachowie osobowym volkswagenie. Funkcjonariusze zastali siedzących na tylnej kanapie pojazdu dwóch mężczyzn, od których czuć było alkohol. Obaj byli nietrzeźwi. 34-latek miał w organizmie 0,31 promila alkoholu, natomiast 30-latek prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów jeden z pasażerów samochodu – 34-letni mężczyzna – włożył do notatnika policjanta 600 złotych, mówiąc „podzielcie się i zapomnijmy o sprawie”. O usiłowaniu wręczenia korzyści majątkowej policjanci poinformowali dyżurnego jednostki. Banknoty zostały zabezpieczone, natomiast mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, wobec niego zastosowane zostało poręcznie majątkowe w wysokości 500 złotych. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu kara do 8 lat więzienia.

/opr. red./