Strona główna Wydarzenia Strzegom O zdrowiu i urodzie

O zdrowiu i urodzie

2

Bezpłatne badania, wykłady specjalistów, pokazy fryzur, makijażu i mody. Moc atrakcji czekała na panie podczas czwartej już edycji Spotkań Kobiet w Strzegomiu. Na zaproszenie Sabiny Cebuli, pomysłodawczyni i organizatorki wydarzenia, odpowiedziało 70 pan i kilku panów.

IV Spotkanie Kobiet

Wykłady poświęcone były sposobom zapobiegania cukrzycy. Prof. dr. hab. Jana Chmury w prelekcji pt.: „Aktywność fizyczna w profilaktyce cukrzycy” przedstawił zatrważające statystyki zachorowalności na cukrzycę, rodzaje tej choroby, mechanizm działania i objawy oraz skutki, jakie wywołuje. W drugiej części przybliżył kwestie aktywności fizycznej  jako c„najtańszego leku” w walce z cukrzycą.  Arletta Sasuła przedstawiła pełne spektrum zagadnień medycznych związanych z tzw. cukrzycą typu II. Omówiła szczegółowo aspekty rozpoznania, badania i leczenia tej choroby.

Piątkowe spotkanie w auli strzegomskiego liceum nie było skoncentrowane wyłącznie na zdrowiu. Uczestnicy obejrzeli pokaz awangardowych fryzur, makijażu i strojów, wykonanych z naturalnych materiałów. Nie zabrakło również prezentacji tanecznych, konkursów i upominków.

Poprzedni artykułDerby z „Miedzianką” – czy znów będziemy się cieszyć niespodzianką?
Następny artykułSpalarnia w Świdnicy?