Strona główna Sport Piłka ręczna Miedź znacznie lepsza od ŚKPR-u

Miedź znacznie lepsza od ŚKPR-u

0

Kibice szczypiorniaka zgromadzeni w hali na Zawiszowie byli świadkami kolejnej porażki piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. Czwarty zespól tabeli I ligi – Siódemka Miedź Legnica wygrała 35:24, biorąc tym samym rewanż za trzybramkową porażkę u siebie w pierwszej rundzie rozgrywek.

skpr-wroclaw

Już od początku starcia widać było, że obie ekipy są świadome stawki meczu. „Miedzianka” walczy o drugą lokatę dającą prawo do gry w barażach o Superligę, natomiast ŚKPR cały czas szuka punktów niezbędnych do wywalczenia utrzymania na parkietach I ligi. Aż do 20. minuty wynik oscylował wokół remisu. Nie traciliśmy kontaktu z rywalem dzięki bramkom  braci Makowiejewów. Swoje „trzy grosze” w tej fazie spotkania, dorzucił również Misiejuk. Potem w grze ŚKPR-u coś się zacięło. Fatalnie funkcjonowała obrona i organizacja gry. W efekcie, między 20-stą, a 25-tą minutą gry gospodarze stracili aż 6 bramek, a na domiar złego na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy Misiejuk otrzymał karę 2 minut. Na grę w drugiej części pojedynku zapewne wpłynął między innymi nietrafiony przez Rogaczewskiego rzut karny podyktowany w końcowej sekundzie pierwszej odsłony. Do przerwy było 13:18.  Początek drugiej połowy to ciąg dalszy słabej gry naszych zawodników. Po pięciu minutach drugiej odsłony ŚKPR tracił do rywala już aż 9 bramek przy wyniku 13:22. Właśnie wtedy na twarzach naszych zawodników jak na dłoni, było widać zwątpienie. Przyjezdni natomiast wiedzieli, że przy tak korzystnym wyniku mogą już w pełni kontrolować przebieg spotkania, grając na dużym luzie. I na nieszczęście dla ŚKPR-u, rzeczywiście tak było. Siódemka bez większego wysiłku powiększyła jeszcze przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą aż 11 bramek, 35:24.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 24:35 (13:18)

 

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, S. Makowiejew (5), W. Makowiejew (4), Węcek (3), Chaber (3), Piędziak (2), Misiejuk (2), P. Rogaczewski (2), K. Rogaczewski (1), Brygier (1), Pułka (1), Motylewski, Dębowczyk

Poprzedni artykułPolonia ogrywa Lechię Dzierżoniów [FOTO]
Następny artykułDopłaty do wymiany ogrzewania