Strona główna Temat dnia Kocham Cię, bo… WYNIKI KONKURSU

Kocham Cię, bo… WYNIKI KONKURSU

3

Blisko 60 zgłoszeń wpłynęło na organizowany przez redakcję Swidnica24.pl konkurs walentynkowy. Dokończenie zdania „Kocham Cię, bo…” okazało się nie lada wyzwaniem, z którym jednak nasi Czytelnicy świetnie sobie poradzili. Od jednozdaniowych zgłoszeń, po wiersze i długie poematy – kreatywność uczestników konkursu nie znała granic. Nagrodziliśmy 4 najpiękniejsze, najciekawsze i najbardziej oryginalne miłosne wyznania.

P1013304

Laureaci konkursu wraz ze sponsorami nagród

Pierwsze miejsce i nagrodę główną w postaci romantycznej kolacji w Hotelu Red Baron w Świdnicy otrzymuje pani Edyta Gąsior. Laureatem drugiej pozycji został pan Marcin Dębski, który również spędzi romantyczny wieczór, lecz w restauracji Bacalhau hotelu Fado. Trzecie miejsce przypadło panu Jakubowi Kleinie, do którego trafił karnet do siłowni Condizione oraz voucher na zabieg kosmetyczny w Salonie Urody Vera. Przyznaliśmy również wyróżnienie dla pana Sławomira Rataja w postaci płyt CD z muzyką ufundowaną przez menadżera salonu Empik w galerii świdnickiej Daniela Pateraka.

Oto, jak uzasadniali swoją miłość nasi laureaci:

I miejsce

Kocham Cię, bo gdy otwieram Ci drzwi bez makijażu, ubrana w prawie przedwojenną piżamę, Mówisz mi że wyglądam pięknie. I Kocham to uczucie że naprawdę tak sądzisz. 

Edyta Gąsior

II miejsce

Kocham Cię bo…hmm najłatwiej jest odpowiedzieć czymś w stylu „Kocham Cię, bo jesteś”, „kocham Cię, bo mi się podobasz”, „kocham Cię, bo odpowiadasz moim ideałom”. Piekielnie, górnolotnie. Lecz miłość nie jest taka prosta, ani wcale głośna. Dlaczego? Kocha się nie za to, że się jest, nie za to, że się podoba, również nie za to, że spełnia się wszelkie oczekiwania i wymogi. Miłość nie potrzebuje słów, miłość potrzebuje normalności. Jej prawdziwym obliczem jest ta „ciemniejsza, mętniejsza strona kochania” , ta strona, która wybacza, ta, która rozumie, ta, która KOSZTEM WŁASNYM POŚWIĘCA SIĘ DLA DRUGIEJ OSOBY. Miłość i kochanie jest wtedy, kiedy przytulając drugą osobę jest się pewnym i świadomym, że nie złamało się własnych obietnic, ideałów i przyrzeczeń, wnioskując, że jest się szczęśliwym i spełnionym z TĄ osobą i tylko z TĄ osobą. Więc chciałbym dokończyć zdanie – Kocham Cię Gosiu, bo wiem, że będę z Tobą szczęśliwy i spełniony pod każdym względem,wiedząc zarazem, że ze wszystkimi problemami RAZEM sobie poradzimy, nie patrząc na wszystkich i wszytko pozostaniemy razem po prostu normalni i ludzcy. A to solidna inwestycja nie w nas, ale w naszą przyszłość (praca, a zwłaszcza dzieci).

Marcin Dębski

III miejsce

Kocham Cię, bo marudzisz,

Kocham Cię, bo się złościsz,
Kocham Cię, bo tylko Ty naprawdę mnie znosisz. 
W radości lub smutku,
W szczęściu, w rozpaczy,
Tylko Twa miłość dla mnie coś znaczy.
Bo gdy się spóźnię, „tylko troszeczkę”,
Lub niedzielnego spaceru stanowczo odmówię,
Dodasz swe złości na dokładeczkę,
Lecz o mych wadach nie powiesz nikomu. 
I choć różnimy się wszystkim, co można,
I zdania drastycznie odmienne też mamy,
Nigdy z tych kłótni nie wychodziła wojna,
Bo tylko ze sobą się zawsze zgadzamy.
I choćby minęło lat tysiąc lub dwieście,
Odległych od nas nadgalaktycznie,
Ja nieziemsko zawsze Cię Kocham,
Bo moją Ty gwiazdą jesteś we wszechświecie.
Kocham Cię, bo powodów byłoby z miliard,
I na wszystkie czasu ludzkiego nie starczy,
I dla ostatniej rzeczy tej żyję,Bez rymu,
w puencie szczerze zawartej: Kocham Cię… bo JESTEŚ 🙂

Jakub Kleina

wyróżnienie

Kocham Cię, bo…[pauza] i tutaj moja odpowiedź będzie bardzo szczera, ponieważ inna być nie może. W końcu chodzi o miłość! Ale… dość nietypowa w formie przekazu 😉 Mianowicie: „Kocham Cię, bo 537837 736736 665346 99242” – słownik T9 w telefonie ujawni treść 🙂

Sławomir Rataj

Poprzedni artykułSparing z ekipą z miasta granitu
Następny artykułW daleką podróż po punkty