Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ferie na sportowo

Ferie na sportowo

0

Turniejem halowej piłki nożnej rozpoczęły się tegoroczne ferie na sportowo w gminie Świdnica. W tym roku na zimowy wypoczynek zostanie przeznaczonych blisko 25 tys. zł. Uczestnicy będą mogli skorzystać zarówno w zajęć sportowych, jak i pobytu w aquaparku, na lodowisku, warsztatów wokalnych w SSM w Lubachowie, zajęć tanecznych oraz z bogatego programu 5 nowych centrów profilaktyczno-sportowych – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

 Ferie na sportowo -rozgrywki na hali w Witoszowie Dolnym

Dużą popularnością przez ostatnie lata cieszyły się zajęcia sportowe przygotowane przez GLKS dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. Wdrażanie różnorodnych działań w zakresie edukacji zdrowotnej to jeden z gminnych priorytetów oświatowych na ten rok szkolny, dlatego w tegorocznej ofercie zimowego wypoczynku z pewnością nie będzie brakowało aktywnego wypoczynku – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

 15 lutego w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się Powiatowy Turniej halowej piłki nożnej do lat 13 (rocznik 2001 i młodsi). Organizatorami rozgrywek byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Świdnica”, Centrum Profilaktyczno – Sportowe w Witoszowie Dolnym.

 W sportowych zmaganiach uczestniczyło 8 drużyn z terenu powiatu świdnickiego, w tym również nowo powstałe centra profilaktyczno–sportowe, łącznie 74 zawodników i zawodniczek. Drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami. Dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek, zapewniony przez organizatorów.

 Wyniki rozgrywek

 Grupa A:

Marcinowice – Bystrzyca Górna 10:0

Lutomia Dolna – Witoszów Dolny 0:1

Marcinowice – Lutomia Dolna 1:0

Witoszów Dolny – Bystrzyca Górna 13:0

Marcinowice – Witoszów Dolny 0:0

Lutomia Dolna – Bystrzyca Górna 1:1

 Grupa B:

Żarów – Grodziszcze 7:0

Pszenno – Burkatów 0:0

Żarów – Pszenno 7:0

Burkatów – Grodziszcze 3:1

Żarów – Burkatów 0:0

Pszenno – Grodziszcze 3:0

 Mecz o III miejsce: Marcinowice – Burkatów 4:0

Mecz finałowy:  Witoszów Dolny – Żarów 0:2

 Wyniki końcowe turnieju:

1.      ULKS Piast 2008 Żarów
2.      LKS „Orzeł Witoszów Dolny/Centrum Witoszów Dolny
3.      GLKS Marcinowice
4.      LKS „Gryf” Burkatów
5.      LKS „Cukrownik” Pszenno
6.      Centrum Lutomia Dolna/ LKS „Kłos” Lutomia Dolna

7.      Centrum Bystrzyca Górna

 8.      Centrum Grodziszcze

 A co jeszcze czeka na uczestników tegorocznych ferii zimowych w gminie Świdnica?

Przez całe ferie zimowych będą funkcjonowały centra profilaktyczno-sportowe prowadzone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dla miłośników śpiewu i muzyki, w pierwszym tygodniu ferii zimowych mamy ofertę warsztatów wokalnych, które po raz trzeci odbędą się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Podczas pobytu uczestnicy będą mieli zapewnione bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienia a efektem ich pracy będzie kolejny muzyczny krążek.

Dodatkowo każda z 9 gminnych placówek oświatowych organizuje indywidualną propozycję na aktywne spędzenie ferii zimowych. Wyjazdy na basen, lodowisko, warsztaty taneczne, z nami zdrowo i kolorowo, sprawny smyk – to tylko jedne z wielu propozycji, które organizatorzy przygotowali w tym roku dla dzieci i młodzieży z gminy Świdnica. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dyrektorami szkół – zachęca dyrektor GZO Maria Jaworska.

Poprzedni artykułZa ile utrzymanie dworca?
Następny artykułOkradł kolekturę Lotto