Już trzy lata minęły od wymiany oświetlenia na ulicy Mieszka I w Świdnicy. Nowe lampy cieszą, jednak mieszkańcy nie są do końca zadowoleni. Pytają, dlaczego wciąż straszą stare, betonowe słupy po poprzednim oświetleniu?
Przeprowadzana przez Tauron modernizacja objęła całą ulicę Mieszka I od skrzyżowania z ul. Równą. Porządek ze słupami zrobiono tylko w jednej części – przy targowisku. Betonowe wsporniki nadal stoją na skraju chodnika ze skrzyżowaniem z ul. Wodną. – To nie pierwsza interwencja w tej sprawie – mówi Elżbieta Marek z oddziału wałbrzyskiego spółki. – Przyczyna jest prozaiczna. Mamy po prostu natłok prac.
Jak zapewnia przedstawicielka Taurona, betonowe słupy zostaną zdemontowane do końca marca tego roku.


![„Przyjdź, oddaj krew i podaruj komuś życie!” Akcja krwiodawstwa w Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Galeria-Swidnicka-krwiobus-2026.04.25-15-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Przemyslowa-11-100x75.jpg)




![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)