Strona główna Temat dnia Szansa na staż i pracę

Szansa na staż i pracę

6

Bezrobotni mieszkańcy powiatu świdnickiego mają szanse na płatny, półroczny staż z gwarancją zatrudnienia na kolejne 3 miesiące. Trwa nabór chętnych do II etapu projektu, który obejmie w sumie 168 osób. Powiatowy Urząd Pracy Przyjmuje także zgłoszenia do realizowanego od 2008 roku programu „Odkryj swój kapitał”.

urzad pracy

Pierwszy z projektów, realizowany dzięki prawie 3 milionom złotych wsparcia z UE, skierowany jest do bezrobotnych w wieku 50-64 lata, absolwentów, osób w wieku 15-24 lata, samotnych matek, długotrwale bezrobotnych, mieszkańców wsi i niepełnosprawnych.

Uczestnicy otrzymają kompleksowe wsparcie w postaci poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy, poradnictwa psychologicznego,psychospołecznego, prowadzącego do integracji społecznej i zawodowej oraz 6 miesięcznego stażu. Za okres uczestnictwa w stażu przysługiwać będzie stypendium w wysokości 1.100,00 zł. netto za pełny miesiąc. Uczestnicy  objęci zostaną również ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym. Pracodawcy, którzy zapewnią miejsca dla stażystów, będą mieli obowiązek zatrudnić ich na co najmniej 3 miesiące. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są na bieżąco. Szczegółowych informacji udziela Ewa Kobiałka, Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy, ul. M. Skłodowskiej Curie 5, pok.18, tel. 74/8561840. Staże rozpoczną się w kwietniu 2014 roku.

Drugi z programów (Odkryj swój kapitał) przewiduje wsparcie w ramach stażu, przyznania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych lub refundacji pracodawcy kosztów doposażenia/wyposażenia stanowiska pracy. Do udziału w projekcie w szczególności zaproszone są osoby bezrobotne w wieku 50- 64 lata, w wieku 15-30 lat, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, z wykształceniem poniżej ponadgimnazjalnego, które w latach ubiegłych nie uczestniczyły w projekcie „Odkryj swój kapitał”.

Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco, natomiast Informacja o naborze wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundacji pracodawcy kosztów doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy ukaże się w dniu 3 lutego 2014 r na stronie PUP-u. Szczegółowe informacje na temat projektu udzielane są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdnicy, ul. M. Skłodowskiej – Curie 5, pok. 8, tel. 74/8561822.

Poprzedni artykułLigi halowe – ostatnie wyniki i tabele
Następny artykułZłodzieje nie świętowali