Strona główna Temat dnia Rozbudowa Nifco na wiosnę. Zatrudnienia trwają

Rozbudowa Nifco na wiosnę. Zatrudnienia trwają

19

W błyskawicznym tempie rusza rozbudowa Nifco Poland. Działająca w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fabryka japońskiego koncernu podwoi zatrudnienie i potroi sprzedaż. W nowych halach zostanie uruchomiona linia do produkcji elementów do nowych modeli Porsche, a także do VW Caddy i Transporter.

NIFCO

O planach szybkiej rozbudowy poinformował podczas konferencji prasowej prezes Nifco Poland, Siegfried Baier (drugi z lewej).

Nifco Poland ma swój zakład produkcyjny w Świdnicy od 2007 r. w drugie połowie grudnia 2013 roku firma otrzymała czwarte już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w WSSE. W kolejnej hali zlokalizowanej przy ul. Przemysłowej spółka będzie produkować plastikowe elementy dla przemysłu motoryzacyjnego. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 60 mln złotych oraz zatrudni 180 nowych pracowników. Nowe przedsięwzięcie będzie polegało na realizacji nowych linii technologicznych do produkcji kanałów wentylacyjnych oraz schowków samochodowych głównie dla Porsche i Volkswagena. Zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej na grudzień 2016 r..

 – Rozwój naszego zakładu w Świdnicy został zaakceptowany przez japońskiego właściciela. Jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, to wiosną ruszy rozbudowa zakładu. W grudniu zakończą się prace budowlane, a finalna produkcja rozpocznie się w lutym 2015 r.  – mówi Siegfried Baier, prezes Nifco Poland. – W Świdnicy mamy już fabrykę oraz teren, na którym możemy się rozwijać. Ważny jest też dostęp do wykwalifikowanej kadry, sprzyjające warunki do realizacji inwestycji, a także ulgi i zwolnienia w prowadzeniu działalności. W Polsce i w Czechach produkowane są samochody, do których dostarczamy części, w związku z tym, po sąsiedzku są nasi klienci. Te wszystkie czynniki sprawiły, że rozwijamy się w Świdnicy.

 – Rozbudowa zakładu Nifco to nowe miejsca pracy, co jest bardzo ważne, ale też jasny sygnał, że przedsiębiorcy mogą się rozwijać w naszym mieście, a to jest najlepsza odpowiedź na spowolnienie gospodarcze. To również  znak, że współpraca z miastem i WSSE „Invest-Park” układa się dobrze i procentuje – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

 Rekrutacja nowej załogi już praktycznie ruszyła. Zainteresowane osoby mogą składać podania w siedzibie Nifco Poland przy ul. Przemysłowej.

Obecnie budujemy bazę kandydatów zainteresowanych pracą, których sukcesywnie będziemy przyjmować do naszego zakładu, a największe rekrutacje planujemy przeprowadzić w styczniu 2015 r. W pierwszej kolejności poszukujemy inżynierów i specjalistów w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W kolejnym etapie będziemy poszukiwać pracowników montażu, ale też będziemy potrzebować specjalistów utrzymania ruchu, narzędziowców, ustawiaczy wtryskarek – wylicza Rafał Prończuk, wiceprezes ds. finansów i administracji Nifco Poland.

Szansę na pracę mają osoby w różnym wieku m. in. Nifco postanowiło przystąpić do rządowego programu „50 plus”, który wspiera zatrudnianie osób powyżej 50. roku życia. Jak zapewnia prezes Baier, firma dąży do zapewniania załodze uczciwych i godnych wynagrodzeń.

800x600_nifco

Zdjęcie UM Świdnica, archiwum

***

W świdnickiej fabryce Nifco Poland pracuje obecnie ponad 150 osób. W ramach zaplanowanego rozwoju dołączy do nich kolejne 180. Firma chce zwiększyć produkcję i potroić sprzedaż z 40 do 120 mln zł.

Japońskie Nifco to jeden z liderów w produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma została utworzona w 1967 roku, w czasie, kiedy Japonia przechodziła okres szybkiej industrializacji, spowodowanej rozwojem przemysłu samochodowego i produkcją domowych urządzeń elektronicznych. Nifco było pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji tzw. fasteners, czyli zacisków, nitów i pierścieni. Koncern ma 37 zakładów w Azji (najwięcej w Chinach), Ameryce Północnej oraz w Europie.

inf. UM/ opr. red

Poprzedni artykułDrugi budżet obywatelski już jesienią
Następny artykułNie ma mocnych na pływaków z SP 4