Strona główna Temat dnia Polonez na pięćset par

Polonez na pięćset par [FOTO/VIDEO]

10

Tuż po hejnale z dwóch stron Rynku w Świdnicy ruszyły dwa korowody. Pierwszy poprowadził starosta świdnicki Zygmunt Worsa, drugi – prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, który towarzyszył swojej córce Natalii. W samo południe na zaproszenie Zespołu Szkół Mechanicznych do poloneza stanęli uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego. W ten sposób powodzenie na sto dni przed maturą młodzież zaklinała już po raz dziesiąty.

Polonez Świdnicki 2014__24

Jak co roku organizację Poloneza Maturzystów wsparł Świdnicki Ośrodek Kultury, a o choreografię zadbali Maria i Wojciech Skiślewiczowie. Młodzież swoimi umiejętnościami wsparli tancerze Zespołu Tańca Estradowego i Narodowego „Krąg”. Na zakończenie w niebo poleciały kolorowe balony, a wszyscy uczestnicy zostali sfotografowani z wysokości drabiny strażackiej. Na pamiątkę otrzymali także specjalne certyfikaty.

Na Rynku w Świdnicy zatańczyli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, IV LO, Zespołu Szkół nr 1, I LO, Liceum Ogólnokształcącego ze Strzegomia, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, II LO, III LO, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz Zespołu Szkół w Żarowie. Dokładnie o tej samej porze do Poloneza Maturzystów w swoich miejscowościach stanęli uczniowie szkół z zaprzyjaźnionych powiatów kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego.