Siatkarze UKS Dekoria Świdnica udanie rozpoczęli nowy rok grając we własnej hali. Drużyna Marcina Kuca po czterosetowej walce pokonała Olimpię Kowary.
– Sobotnie zadanie zespół wykonał bezbłędnie. Po ostatnim meczu z Żarowem, w którym zupełnie nie stanowiliśmy zespołu i zagraliśmy bardzo słabo, dzisiaj UKS zaprezentował się dobrze. Poza pierwszym setem, Dekorianie kontrolowali spotkanie i dyktowali warunki. Bardzo ciekawa okazała się trzecia odsłona spotkania, którą na przewagi moja drużyna wygrała 37:35! Na wyróżnienie zasługuje oprócz całego zespołu, który zagrał bardzo równo co ogromnie mnie cieszy – przyjmujący Mateusz Drączkowski oraz atakujący Damian Ciarkowski. Ci zawodnicy wielokrotnie zdobywali punkty seriami. Warto wspomnieć, że bardzo mądrze zagrali rozgrywający UKS-u Damian Sadowski i Michał Szydłowski, którzy na zmianę poprowadzili zespół do wygranej. Przed nami ostatni mecz z Ząbkowicami i ciężkie zadanie wywiezienia z ich terenu choćby punktu, który umożliwi nam utrzymanie trzeciego miejsca. Niestety czkawką odbija nam się przegrana z Żarowem, która skomplikowała naszą sytuację w tabeli – powiedział po meczu trener świdniczan Marcin Kuc
UKS Dekoria Świdnica – MKS Olimpia Kowary 3:1 (15:25, 25:20, 37:35, 25:18)
UKS Dekoria Świdnica: Michał Szydłowski, Konrad Kruk, Bartosz Pasikowski, Radosław Dywan, Damian Korus, Maciej Kołodziej, Tomasz Chlipalski, Damian Sadowski, Przemysław Kulik, Mateusz Drączkowski, Przemysław Gmyrek

![Polonia gra na wyjeździe w Żarowie [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/CSC_0212-238x178.jpg)


![Zderzenie dwóch pojazdów, jeden kierowca po spożyciu alkoholu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260328_Wypadek_Swiebodzice-6-100x75.jpg)

![Pożar w mieszkaniu na Kotlarskiej, jedna osoba z poparzeniami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG-20260327-WA0013-100x75.jpg)


![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)