Strona główna Sport Inne Najlepsi sportowcy gminy Żarów

Najlepsi sportowcy gminy Żarów

0

Są utalentowani i odnoszą znaczące sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych. Reprezentują Żarów na arenie krajowej oraz międzynarodowej i dostarczają mieszkańcom gminy mnóstwo sportowych emocji. Najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze podczas spotkania noworocznego w piątek, 24 stycznia zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia „Sportowych indywidualności gminy Żarów”. Za wybitne osiągnięcia sportowe gmina uhonorowała Pawła Fajdka, Marka Barabasza, Adama Ciupińskiego oraz Łukasza Jadacha.

 sportowcy

Dzisiejsza uroczystość to okazja, aby podsumować dokonania żarowskiego sportu w 2013 roku oraz podziękować tym wszystkim, dzięki którym nasza gmina kojarzona jest z wysokim poziomem, zaangażowaniem i dużymi emocjami sportowymi. Efekty Waszej pracy przynoszą radość mieszkańcom Żarowa, ale również budzą nadzieję i inspirują młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sportu – gratulował laureatom burmistrz Leszek Michalak. Po raz pierwszy gmina była organizatorem sportowego plebiscytu na „Sportową indywidualność gminy Żarów”. Odznaczeni zostali zawodnicy w kategorii najlepszy trener, zawodowiec oraz zawodnik amator junior i senior.

Osiągnięcia najlepszych sportowców gminy Żarów w 2013 roku:

 

Adam Ciupiński

Organizator naboru i szkolenia w ramach Akademii Orlika. Wieloletni trener drużyn młodzików Klubu Sportowego Zjednoczeni Żarów. Trener i koordynator drużyn kobiecych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Trener reprezentacji Dolnego Śląska juniorek, które w 2013 roku wywalczyły mistrzostwo Polski. Asystent i trener reprezentacji Polski kobiet U-19.

Paweł Fajdek

Rozpoczął swoją międzynarodową karierę w 2008 roku mistrzostwami świata juniorów w Bydgoszczy, gdzie uplasował się na 4. miejscu. Rok później wywalczył 8. lokatę podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie, a już w 2011 roku w czeskiej Ostrawie złoto. Polski lekkoatleta jest również dwukrotnym złotym medalistą uniwersjady – z 2011 i 2013. Złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie.

Marek Barabasz

Mistrz Polski w warcabach 100 polowych w kategorii do lat 10. Srebrny medalista 15. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100 polowych w grze błyskawicznej. Jako jedyny z 43-osobowej reprezentacji Polski stanął na podium.

Łukasz Jadach

Najlepszy siatkarz gminy Żarów, reprezentujący TKKF Chemik. Z Chemikiem wygrywa wiele turniejów, zdobywając statuetki siatkarza w Zakopanem, Wołowie, Katowicach, Wieruszowie, Czarnym Dunajcu i Wrocławiu. Od 2008 roku związany z klubem sportowym TKKF Chemik.