Strona główna 112 Infokiosk znów na celowniku

Infokiosk znów na celowniku

6

Powinny interesować wyłącznie osoby, które chcą poznać zabytki i ciekawe trasy turystyczne, a tymczasem stają się workiem treningowym dla wandali. Infokiosk na placu św. Małgorzaty został zniszczony. Sprawca wpadł w ręce policji.

infokiosk

Urządzenie zostało zamontowane w ramach programu „Szlak Cysterski”, obejmującego 4 województwa. W 2011 roku powstała trasa turystyczna City Walk, na której znalazło się 6 infokiosków, które kosztowały 105 tysięcy złotych. Można w nich znaleźć informacje m. in. na temat projektu i miast biorących w nim udział, bazy noclegowej i gastronomicznej w Bardzie, Kłodzku, Kędzierzynie-Koźlu, Czeskiej Skalice, Przerowie oraz Świdnicy, o szlakach turystycznych, zabytkach, miejscach wartych zobaczenia.

Infokiosk na placu św. Małgorzaty został zniszczony 26 grudnia 2013 roku. Straty miasto oszacowało na 2 tysiące złotych. Tym razem będzie od kogo dochodzić zwrotu kosztów naprawy. Policjanci na początku tego roku ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie urządzenia. To 23-letni mieszkaniec Świdnicy.

Nawet jeśli wandali nie udaje się zatrzymać, infokioski są naprawiane. Wszystkie urządzenia obejmuje ubezpieczenie.

asz

Poprzedni artykułTłumny orszak w Świebodzicach
Następny artykułSiedem wypadków i 53 pijanych kierowców