Strona główna Bez kategorii Gwiazdy sportu dla młodzieży

Gwiazdy sportu dla młodzieży

0

I Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców rusza w Świdnicy w piątek, 31 stycznia. 20 znakomitych sportowców spotka się z 400 uczniami ze świdnickich szkół oraz okolicznych miejscowości na treningach, warsztatach i panelach dyskusyjnych.

Piotr Snopczyński

Piotr Snopczyński

 – I międzypokoleniowe forum to święto sportu i okazja do rozpropagowania wśród młodzieży idei, że sport może być sposobem na życie. Chcemy  udowodnić także, że Świdnica jest kolebką talentów sportowych, bo z tego miasta pochodzą, bądź też u nas trenowali liczni zawodnicy – wyjaśnia  Iwona Kasprzyk, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z Oddziałami Sportowymi – szkoły, która jest pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia.

 Swój udział w Forum w Świdnicy zapowiedzieli m. in. Michał Bębenek, Dorota Świeniewicz, Renata Mauer-Różańska, Janusz Gol, Waldemar Glinka, Jerzy Matlak, Jarosław Lato, Piotr Snopczyński i Piotr Betlej.

 Zaproszenie znakomitych sportowców było możliwe dzięki współorganizatorom i partnerom m. in. Urzędowi Miejskiemu, klubom sportowym: ŚKPR, MKS Świdnica, UKS Dekoria, STAL Świdnica, Fundacji Wspierania Sportu „ Łączy nas football”.

Początek spotkania w piątek, 31 stycznia o godz. 9.00 w Gimnazjum nr 3, ul. Saperów 27a.

plakat-ForumSportowe

Poprzedni artykułW końcu zwycięstwo
Następny artykułDożywianie dla większej grupy mieszkańców