Strona główna Temat dnia Szpital Latawiec z kontraktem

Szpital Latawiec z kontraktem

9

Świdnicki szpital Latawiec podpisał kontrakt na 2014 rok. Finansowanie będzie niemal identyczne jak w tym roku, czyli na poziomie około 81 milionów złotych. O 30% Narodowy Fundusz Zdrowia obniżył wyceny procedur na okulistyce, co ma zmniejszyć kolejkę. – To pozorne zwycięstwo – ocenia dyrektor Grzegorz Kloc.

latawiec (3)

Kolejka oczekujących m.in. na zabiegi zaćmy w Świdnicy przekracza dwa lata. – Na pewno będziemy realizować cały kontrakt, a ponieważ procedury zostały niżej wycenione, zabiegów wykonamy więcej – mówi szef lecznicy.  – Kolejka pewnie się zmniejszy, ale najbardziej dochodowy oddział przyniesie nam znacznie mniej zysku, co z kolei może się odbić na inwestycjach w nowoczesny sprzęt. Na pewno jednak nie będziemy oszczędzać kosztem jakości usług.

Problemem nadal pozostaje kontrakt dla oddziału dziecięcego. Już w tym roku otrzymał o 200 tysięcy złotych mniej i mimo protestów stawka nie została wyrównana przynajmniej do poziomu z 2012 roku. Nadal nie udało się także wywalczyć wszystkich należnych środków za nadwykonania. Dopiero w tym roku szpital zawarł ugodę z NFZ na zapłacenie części zaległości za 2010 rok (z oczekiwanych 6 milionów złotych wywalczył 4 miliony). Na zapłacenie czekają nadwykonania za 2011  – około 9 milionów złotych. Mimo trudności szpital Latawiec zakończy ten rok na plusie.

asz

Obecnie na przyjęcie do szpitala oczekuje ok 8500 osób, z czego:

-na okulistykę 6647 osób czeka średnio 864 dni

– na ortopedię 735 osób czeka średnio 967 dni

– na laryngologię 534 osoby czeka średnio 354 dni

– na chirurgię 276 osób czeka średnio 173 dni

– na kardiologię 101 osób czekają średnio 47 dni

 Poprzedni artykułPolonia czwarta na Dolnym Śląsku
Następny artykułNiezwykły spektakl w Galerii Świdnickiej