Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnickie MPK z „Symbolem 2013”

Świdnickie MPK z „Symbolem 2013”

3

Świdnickie MPK docenione za przekształcenie w spółkę i zarządzanie. „Monitor Rynkowy” Dziennika Gazety Prawnej już w listopadzie rozstrzygnął program promocyjny „Symbol 2013”, a świdnicka spółka została dodatkowo uhonorowana podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

MPK 1

Wśród 21 kategorii „Symboli 2013” takich, jak między innymi: kategoria Nauki i Biznesu, Nowoczesnego Budownictwa, Nowoczesnej Opieki Medycznej, Rozwoju, Innowacji, Działań Proekologicznych, Skutecznego Zarządzania, Przemysłu Stoczniowego, Komunikacji Publicznej i innych łącznie „Symbolem 2013” roku uhonorowano 24 podmioty.

 „Symbol 2013” w kategorii Komunikacja Publiczna został przyznany Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu „Świdnica” Sp. z o.o.

Kapituła zwróciła uwagę, że udziałem przedsiębiorstwa jest jedyne w Polsce przekształcenie w spółkę z udziałem gmin, które stało się punktem zwrotnym w rozwoju komunikacji miejskiej w Świdnicy. Kapituła doceniła również konsekwentne działania zarządu zmierzające do odnowy taboru, wprowadzania nowoczesnego zarządzania ruchem, a także marketingowe metody zarządzania przedsiębiorstwem na zasadach rynkowych pozwalające na generowanie dodatkowych przychodów z działalności gospodarczej.