Strona główna Sport Piłka nożna Puchar pojechał do Nowic

Puchar pojechał do Nowic

1

Blisko 90 zawodników stanęło do rywalizacji w Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej, który odbył się 14 grudnia w Jaworzynie Śląskiej. Dziesięć drużyn, które stanęły na starcie stworzyły niesamowite, sportowe widowisko. Nie zabrakło niespodziewanych porażek faworytów, goli w ostatnich sekundach meczów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

halowka

Tabela grupy A
1. Fair Play 10 pkt.
2.
Znajomi Fryzjera 7 pkt.
3. Krause Świdnica 7 pkt.
4. FC Spawacze 4 pkt.
5. The Blues 0 pkt.

Tabela grupy B
1. Venus Nowice 12 pkt.
2. La Liga 6 pkt.
3. Walkower 6 pkt.
4. Darbor Bolesławice 4 pkt.
5. FC Flaschke 07 1 pkt.

Półfinały:
Fair Play – La Liga 7:1
Znajomi Fryzjera – Venus Nowice 1:2

W meczu o trzecie miejsce spotkali się zeszłoroczni zwycięzcy Mikołajkowego Turnieju z zeszłorocznymi triumfatorami rozgrywek Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej. Zwycięsko z tego starcia wyszli Znajomi Fryzjera (6:1), którzy tym samym zeszłoroczny triumf zamienili na trzecie miejsce. W finale spotkali się piłkarze Venus Nowice z drużyną Fair Play. Ostatni mecz turnieju okazał się jego ukoronowaniem. Początkowe prowadzenie i dominacja Venus zmieniły się w samej końcówce meczu w remis 2:2. Ostateczny wynik został rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których najpierw bramkarz Nowic Tomasz Roman popisał się wspaniałą paradą, a następnie atomowym strzałem Mariusz Charytanowicz pokonał bramkarza Fair Play i piłkarze z Nowic mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju.

Nagrodę dla najlepszego juniora turnieju otrzymał Kacper Jędras, wyróżnienia i nagrody specjalne otrzymali odpowiednio Szymon Borowy i Wojciech Sowa. Specjalną nagrodę przyznano także drużynie Krause Świdnica, która pomimo zgromadzenia 7 punktów nie weszła do półfinałów. Najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Roman, a najlepszym zawodnikiem Mikołajkowego Turnieju Piłki Halowej był Dariusz Włodarczyk.