Strona główna Wydarzenia Świdnica Podaruj krew, zostań świętym Mikołajem

Podaruj krew, zostań świętym Mikołajem

0

Już 14 grudnia w sobotę w Galerii Świdnickiej w godzinach od 11:00 do 15:00 możesz zdobyć się na piękny dar – podarować krew. W ramach przedświątecznej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu tym razem dołączyła się posłanka i lekarz Halina Szymiec–Raczyńska, która propagować chce nie tylko szlachetność krwiodawstwa, lecz także profilaktykę zdrowotną.

plakat krew galeria

W ramach akcji „Zostań Św. Mikołajem – podaruj życie” odbędzie się także pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy. Przed gośćmi Galerii wystąpi także chór szkolny Prima Voce.

Zapraszamy również na degustacje ozdobnych, świątecznych pierników, upieczonych przez cukiernię Ewy Holiczek-Niedbała z Bielawy. Cukiernia została wyróżniona nagrodą Smoka Biznesu 2012 w kategorii Najlepsze Mikroprzedsiębiorstwo Roku podczas XVII Dzierżoniowskich Prezentacji – największej imprezie gospodarczo – kulturalnej promującej region. Będzie można nie tylko spróbować pierników, ale poznać historię firmy i także przepisy na świąteczne wypieki.

Od 12.00 do 13.30 zapraszamy na porady lekarskie (głównie dla kobiet) udzielane przez doktor Halinę Szymiec–Raczyńską (od godziny 12:00 do 13:30).

Galeria Świdnicka

artykuł sponsorowany