Strona główna Wydarzenia Okradali własną firmę

Okradali własną firmę

20

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić pracownikom jednej ze świdnickich firm za kradzież z magazynów firmy towaru wartości blisko 140 tysięcy złotych.

policja111

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży bel z włókna poliestrowego tzw. OVATY z terenu jednej ze świdnickich firm. Straty na szkodę firmy wyniosły 20 tysięcy złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży – trzech pracowników firmy, ochroniarza oraz mężczyznę, który przewoził skradziony towar na teren województwa opolskiego do pasera. Wszyscy są mieszkańcami powiatu świdnickiego. Mężczyzna, który kupował skradziony ze świdnickiej fabryki materiał został także ustalony – jest mieszkańcem woj. opolskiego.

Od maja do października pracownicy z terenu firmy wywieźli towar wartości blisko 140 tysięcy złotych. Jednorazowo z magazynów firmy wywozili 10 – 12 bel OVATY, każda o wadze 300 kilogramów. Skradzionego towaru nie odzyskano.

Do kieszeni sprawców kradzieży trafiło około 60 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali przesłuchani. Przedstawiono im zarzuty kradzieży oraz zarzut paserstwa. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podejrzanych mienie wartości 80 tysięcy złotych.

KPP Świdnica

Poprzedni artykułWymusiła pierwszeństwo [FOTO]
Następny artykułNa koniec roku o „cztery punkty” z Anilaną