Prawdziwy tron, na nim św. Mikołaj w przepisowym czerwonym stroju, a dookoła śliczne Śnieżynki. Taką scenę przez całe przedpołudnie mogli oglądać pacjenci Przychodni Rodzinnej przy ulicy Kopernika w Świdnicy. Świąteczna grupa przyszła obdarować dzieci z potrzebujących rodzin.
Akcję zorganizowała Fundacja Promocji Kultury i Historii Polski „Mieszko” wspólnie z uczniami III LO w Świdnicy. – To wspaniała młodzież, której wystarczy rzucić hasło i rusza do działania – chwali licealistów Iwona Woźniak, szefowa fundacji. Uczniowie wśród kolegów i koleżanek zebrali 300 złotych, fundacja dorzuciła zabawki i tak udało się przygotować 20 większych paczek i wiele mniejszych. Wszystkie trafią do dzieci z rodzin, które nie kwalifikują się do pomocy OPS-u, ale żyją w trudnych warunkach.
– Dlatego zwróciliśmy się do przychodni, by pomogła nam wskazać takie maluszki i zaprosić je na spotkanie z Mikołajem – dodaje Iwona Woźniak. Właścicielka ośrodka zdrowia, Beata Trzcińska-Larska, jest zachwycona pomysłem młodzieży i fundacji. – Mamy prawdziwy mikołajowy dzień w naszej malutkiej przychodni – mówi z uśmiechem. W rolę św. Mikołaja wcielił się Jacek Hruszowiec, a wspierały go Śnieżynki – Natalia Parkitna, Kinga Kaniewska i Paulina Rabiniak. Nad akcją licealistów czuwała Agnieszka Guziak. – Dla nas to ogromna przyjemność, gdy możemy pomagać. Uśmiech dzieci jest największą nagrodą – zgodnie twierdzą licealiści. Na potwierdzenie tych słów rozpromienia się buzia małego Kacpra, który dzielnie pozował do zdjęć w objęciach Mikołaja.
asz


![Ścieżka rowerowa podmyta podczas powodzi doczeka się odbudowy? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Aleja-Kolarska-podmyta-sciezka-rowerowa-2026.02.17-3-238x178.jpg)

![Zderzył się z metalową belką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/638309606_924004326799068_636281023891339546_n-100x75.jpg)
![Kolizja dwóch aut na łączniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/lacznik-kolizja-2026.02.18-2-100x75.jpg)



![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
