Strona główna Wydarzenia Żarów Miasteczko świętego Mikołaja

Miasteczko świętego Mikołaja

0

Już 8 grudnia od godz. 15:00 plac Wolności w Żarowie zamieni się w Miasteczko Świętego Mikołaja. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci oraz występów artystycznych.

miasteczko_2013

Na kiermaszu bożonarodzeniowym będzie można podziwiać ozdoby świąteczne i skosztować okolicznościowych wypieków. Każde dziecko wie, że Święty Mikołaj bez pomocnych elfów nie poradziłby sobie z natłokiem pracy. Dlatego w jego Miasteczku zostanie zorganizowana również Szkoła Elfów. Tu milusińscy będą mogli podszkolić się w sztuce robienia ozdób choinkowych: aniołków i łańcuchów. Niezależnie od warunków atmosferycznych zostanie zorganizowany  mikołajkowy kulig. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli okazję do podziwiania imponującego pokazu Tańca z Ogniem. Po tylu emocjach i wrażeniach będzie można posilić się kiełbasą z grilla.

A to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na tę okazję – cieszy się Krystian Chęciek, burmistrz żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej i pomysłodawca przedświątecznej akcji – Jest to najbardziej mikołajkowa impreza w powiecie świdnickim. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, a w szczególności najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Organizatorami miasteczka są: Młodzieżowa Rada Miejska, Żarowska Wspólnota Samorządowa, Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Magdalena Pawlik, UM w Żarowie